Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (1-5 Nisan 2024)

Hafta içerisinde değişen borsa piyasaları ile bu haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren borsa hisseleri sayfamızda. Detaylı bilgi için hemen tıklayın!
Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (1-5 Nisan 2024)
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsada Nisan ayının ilk haftasına girilirken, uzun zamandır süregelen yatay piyasa sona erdi. BIST 100 endeksi bu haftanın son işlem gününde yükselişine hız verdi ve yeni rekor seviyesine ulaştı. Haftalık bazda yüzde 5 artış kaydeden endeks 9618 puana kadar ulaştı ve rekorunu tazeledi.

BIST 100 bu seviyeden haftalık kapanışını gerçekleştirdi. Yerel seçimlerin ardından sıkılaşma politikası devam ederken, bu hafta takip edilen başlıca veri, Mart ayı enflasyon rakamları oldu. TÜİK tarafından yapılan açıklamaya göre Mart’ta enflasyon yıllık bazda yüzde 68,50, aylık bazda ise yüzde 3,16 olarak gerçekleşti.

BIST 100 haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Diğer yandan bu hafta imalat PMI ve dış ticaret verileri takip edildi. Borsada yeni rekorun geldiği haftada en çok kazandıran ve kaybettiren hisse senetleri şu şekilde…

Haftanın En Çok Kazandıran Borsa Hisseleri

Borsada rekorun kırıldığı haftada en çok yükselen hisse senetleri FONET, YAYLA ve BJKAS oldu.

1. FONET Yüzde 45 Kazandırdı – Fonet Bilgi Teknolojileri (FONET)

FONET hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada rekorun kırıldığı haftada en çok kazanç sağlayan hisse senedi FONET oldu. Geride kalan haftada yüzde 45 artış kaydeden hisse senedinin değeri 31 TL seviyesindeydi.

GCM Yatırım Banner

2. YAYLA Yüzde 44 Kazandırdı – Yayla Enerji (YAYLA)

YAYLA hisseleri bu haftaki performansı ile dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Haftalık bazda yüzde 44 artış yaşayan hisse senedi 26,64 TL’ye ulaştı ve en çok kazandıranlardan oldu.

3. BJKAS Yüzde 38 Kazandırdı – Beşiktaş (BJKAS)

Borsada haftanın en çok kazandıran hisse senetlerinden biri BJKAS oldu. Haftalık bazda yüzde 38 yükselen hisse senedi piyasa kapanırken 71,05 TL seviyesinden işlem görüyordu.

4.BIGCH Yüzde 26 Kazandırdı – BigChefs (BIFCH)

BIGCH hisseleri Nisan ayının ilk haftasındaki performansı ile en çok kazandıranlardan oldu. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 26 yükseliş kaydetti ve 32,18 TL’ye ulaştı.

5. TDGYO Yüzde 23 Kazandırdı – Trend GMYO (TDGYO)

Yatırımcıların yüksek kazanç elde ettiği hisselerden bir diğeri TDGYO oldu. Haftalık bazda yüzde 23 artış kaydeden hisse senedi 13,35 TL seviyesindeydi.

Haftanın En Çok Kaybettiren Borsa Hisseleri

Bu hafta borsada PEKGY, DOBUR ve VRGYO en çok kayıp yaşayan hisse senetleri oldu.

1. PEKGY Yüzde 28 Kaybettirdi – Peker GYO (PEKGY)

PEKGY hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada yükselişin hakim olduğu haftada PEGKY hisseleri yaşadığı kayıp ile öne çıktı. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 28 kayıp yaşadı ve 9,94 TL seviyesine geriledi.

2. DOBUR Yüzde 23 Kaybettirdi – Doğan Burda (DOBUR)

Haftanın en çok düşen hisse senetlerinden biri DOBUR oldu. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 23 düşüş yaşadı ve 142 TL seviyesindeydi.

3. VRGYO Yüzde 22 Kaybettirdi – Vera Konsept GYO

VRGYO sert düşüşünü ikinci haftaya taşıdı ve yüzde 22 kayıp yaşadı. İki haftalık kaybı yüzde 35’i aşan hisse senedinin değeri 35 TL seviyesine kadar geriledi.

4. FLAP Yüzde 18 Kaybettirdi – Flap Kongre (FLAP)

FLAP haftalık bazda düşüş serisini sürdürdü ve yüzde 18 düşüş yaşadı. Geride kalan 5 haftayı kayıpla kapatan hisse senedi 8,6 TL seviyesindeydi.

5. DESPC Yüzde 16 Kaybettirdi – Despec Bilgisayar (DESPC)

DESPC hisseleri sert düşüşünü bu hafta da sürdürdü. Haftalık bazda yüzde 16 kayıp yaşayan hisse senedi 49,75 TL seviyesine geriledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.