Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Gözler Bu Altcoinde! Milyonlarca Dolarlık Token Kilidi Açılacak

Piyasa değerine göre ilk 50 sıra içinde yer alan altcoin için Ağustos ayında milyonlarca dolarlık token kilit açma işlemi gerçekleşecek. Detaylar haberde;
Gözler Bu Altcoinde! Milyonlarca Dolarlık Token Kilidi Açılacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Ağustos 2023 döneminde yaklaşık olarak 30 projenin token kilidinin açılması planlanıyor ve bunun yaklaşık 495 milyon dolarlık bir potansiyel satış baskısı anlamına geldiği belirtiliyor. Metaverse coin projesi The Sandbox (SAND) ise en büyük token kilit açma işlemine sahip altcoinlerin başını çekiyor.

Bunu ön plana çıkaran kripto analisti Harsh Notariya, yatırım amaçlı varlıkların fiyatının arz ve talebe bağlı olduğuna dikkat çekti. Arz oranının artıp, talebin aynı kalması veya azalması durumunda fiyat düşeceğini; buna karşılık, talebin artıp arzın aynı kalması ya da azalması durumunda fiyatın yükseleceğine dikkat çekti.

Tokenların kilidinin açılması sırasında, yeni arzın sunulduğunu, ancak talebin mutlaka artmayabilceğini, bu nedenle kilit açma işlemlerinin genel olarak fiyat üzerinde olumsuz bir etkisinin bulunduğunu ifade etti.

Ağustos’ta 143 Milyon Dolar Değerinde SAND Kilidi Açılacak

Kripto veri platformu TokenUnlocks’tan derlenen verilere göre Ağustos ayında 300 milyondan fazla SAND tokenı dolaşıma girecek.

14 Ağustos tarihine gelindiğinde, proje, 142,45 milyon dolar değerinde 332,55 milyon SAND‘ı dolaşıma sokacak. Bu token kilidi açma işlemi, dolaşımdaki arzın yüzde 17,19’una denk gelmekte.

Dolayısıyla bu kilit açma etkinliğinin, The Sandbox pazarı dinamiklerini önemli ölçüde etkileyebileceği belirtiliyor.

Sand Token Unlocks
Kaynak: TokenUnlocks

Sosyal medyada tanınmış bir kripto analisti olan ZeroToTom yüzde 17’lik bu kilit açma etkinliği için “çılgınca” nitelemesini yaptı.

AVAX, Airdrop Kazananlar ve Diğerleri için Arzın Kilidini Açacak

26 Ağustos’ta ise Avalanche, 124.33 milyon dolar değerinde ek yüzde 2.76 tokenın kilidini açacak.

Şirket, stratejik ortaklar, Avalanche Vakfı, ekip ve airdrop kazananlar arasında 9.54 milyon token dağılımını sağlayacak.

Avax Token Unlocks
Kaynak: TokenUnlocks

Ek olarak, diğer pek çok proje de dolaşımdaki arza milyonları serbest bırakacak. Bunlardan dikkat çekenlerin bir kısmı şöyle sıralanıyor:

  • 12 Ağustos’ta Aptos (APT), yaklaşık 32,12 milyon dolar değerinde 4,54 milyon tokenı piyasaya sürecek.
  • 17 Ağustos’ta ApeCoin (APE), dolaşımdaki arzın yaklaşık yüzde 4’üne denk gelen 29 milyon dolar değerinde tokenın kilidini açacak.
  • 30 Ağustos’ta ise Optimism (OP) için 40 milyon dolar değerinde token kilit açma işlemi gerçekleşecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%