Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kilit Açılımı Gerçekleşti! Altcoin Fiyatı Bir Ayda Yüzde 30 Düştü!

Token kilitlerinin açılması sezonunun başlamasıyla birlikte bazı altcoinlerdeki fiyat dalgalanması fazlasıyla dikkat çekiyor. Bunlardan birisi de Optimism oldu...
Kilit Açılımı Gerçekleşti! Altcoin Fiyatı Bir Ayda Yüzde 30 Düştü!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Optimism (OP), dijital paralar etrafındaki düşüş hissi yükselirken, geçen hafta bundan en çok etkilenen kripto para birimlerinden biri oldu. Bunun nedeni, bu hafta kilidi açılan ve dijital varlık üzerinde önemli bir satın alma baskısına yol açan büyük miktarda OP tokenıydı.

Bununla birlikte, altcoinin daha fazla satın alma baskısı görebileceği göz önüne alındığında, düşüş eğilimi henüz sona ermiş gibi görünmüyor.

600 Milyon Dolarlık Token Kilidinin Açılması Neler Getirdi?

Salı günü Optimism, 300 milyonun üzerinde tokenın dolaşıma girmesiyle en büyük token kilidi açılışlarından birini gördü. Toplam OP arzının yaklaşık yüzde 9’unu oluşturan bu tokenlar, özellikle bir ayı piyasası sırasında pazara giren önemli bir miktara işaret ediyor.

Toplam 386 milyon OP olan dijital paralar yaklaşık 600 milyon dolar değerindeydi. Bu, token için artık 600 milyon dolar değerinde yeni potansiyel satış baskısı olduğu anlamına gelirken, altcoinin kilit açma işlemi başlamadan önce mevcut duruma yanıt vermeye başladığı görüldü.

Devasa açılıştan önceki saatlerde, OP’nin fiyatı ilk olarak yaklaşık yüzde 7 düştü. Ancak daha sonra kilit açma, daha fazla satış baskısını tetikledi ve satıcılar günü bitirdiğinde, dijital varlık güne başladığı değerin yüzde 20’sinden fazlasını kaybetmişti.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

OP Holder’ları için Daha Fazla Acı mı Gelecek?

OP satıcıları yorulmaya başlamış gibi görünse de, altcoin için düşüş eğilimi devam ediyor. Bunun nedeni, 600 milyon dolarlık kilit açmanın, temel katkıda bulunanlar ve yatırımcılar, yani VC’ler ve diğerleri için yalnızca ilk kilit açma olmasıdır.

Token Unlocks’tan elde edilen veriler, Optimism pazarında Haziran sonunda toplam 24.15 milyon token için başka bir token kilidinin açılacağını gösteriyor. Bu durum, bir ay sonra 34.5 milyon dolarlık başka bir token kilidi açılması olayı anlamına geliyor.

Yüzde 0.562’lik arz, Mayıs ayında gerçekleşen yüzde 9’luk kilit açmadan daha küçük olabilir, ancak yine de token üzerinde satış baskısı oluşturacaktır.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Token Unlocks

Haber yazımı itibarıyla, kripto para günlük grafikte yüzde 10 ve aylık grafikte yüzde 33 düştü. OP’nin fiyatı şimdi Ocak ayından bu yana görülmemiş bir fiyat seviyesi olan 1.37 dolara düştü. Bu, 2023’teki zirvesinden yüzde 50’lik bir düşüşe işaret etmekte.

Boğalar bu hafta OP’nin fiyatını toparlayamazsa, fiyat o zaman 1.3 dolar desteğinin altına düşebilir. Bu seviyenin altına düşüş, dijital varlık için bir sonraki olası desteğin 1.2 dolar olacağı ve yüzde 10’luk bir düşüşe yol açacağı için yatırımcıları adına olumlu olmayacaktır.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.