Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Google’nin Teklif Vermeyeceği Söylentileri Twitter Hisselerini Nasıl Etkiledi?

Google’nin Teklif Vermeyeceği Söylentileri Twitter Hisselerini Nasıl Etkiledi?

Küresel piyasalar, uzun zamandır Google’nin Twitter’i alacağı söylentileriyle çalkalanıyordu. Bilindiği üzere yaklaşık iki haftadır piyasalarda dolaşan bu spekülasyon, Silikon vadisinin yatırımcılarını bir hayli heyecanlandırmıştı. Bu spekülasyonun ortaya atılmasındaki neden ise geçen ay içerisinde gizli kaynakların, Google’nin teklif için Lazard ile iletişime geçtiğine yönelik söylentilerdi. Dünyanın en saygın teknoloji kuruluşlarından biri olmayı başaran Google, birçok alanda yatırımlar yapmayı ilke edinen bir kuruluş olarak göz dolduruyor. Google’nin bugüne kadar yaptığı en pahalı yatırımlara buradan göz atabilirsiniz.

Google, uzun bir süredir San Francisco merkezli Twitter’i satın almak adına çeşitli girişimlerde bulunuyor. Ancak bu girişimlerin hiçbiri, bir sonuca ulaşamıyor. Bugün, gündemi meşgul eden yeni spekülasyonlar vardı. Ortaya atılan iddialara göre; Google, Twitter’i satın almaktan yine vazgeçti. Bu iddiaların sahibi ise dünyaca ünlü teknoloji haberleri sitesi Recode. Ayrıca, Recode’nin sitesinde yer alan Google ile ilgili haberin detaylarını burada bulabilirsiniz.

Twitter hisseleri hangi oranda geriledi?

Recode’nin yaptığı haber doğrultusunda, Google’nin Twitter’i almaktan vazgeçtiği söylentileri, kısa sürede piyasaları etkisi altına almayı başardı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Twitter hisse senetleri, yüzde 11 oranında geriledi ve 22,10 dolar seviyesine geldi. Twitter hisse senedi nedir ve nasıl işlem yapılır gibi sorularınız cevabına bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Twitter’i kimler satın almak istiyor?

Jack Dorsey tarafından 2006 yılında kurulan ve kısa süre içerisinde tüm dünyayı etkisi altına almayı başarmış olan Twitter, mali olarak zor günler geçiriyor. Hatırlanacağı üzere şirket, bu yılın Şubat ayında 4. çeyrek verilerini kamuoyuna açıklamıştı. Açıklanan verilere bakıldığında, Twitter’in 2 milyon aktif kullanıcıyı kaybettiği görülmüştü. İlgili haberimizin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Twitter’in zor günler geçirmesi üzerine, dünyanın diğer önde gelen şirketleri adeta akbaba misali dolaşmaya başladılar. Apple, Disney ve Salesforce bu şirketlerden sadece basına yansıyanları. Bahsi geçen bu şirketlerin henüz Twitter’a resmi bir teklifte bulunmadığını biliyoruz.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Borsa kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum