Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

4. Çeyrek Sonuçlarını Açıklayan Twitter Zor Günler Geçiriyor!

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Twitter, yılın dördüncü çeyreğine ilişkin sonuçlarıyla şaşırttı. Detaylar geliyor...
4. Çeyrek Sonuçlarını Açıklayan Twitter Zor Günler Geçiriyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

2006 yılında ABD’nin San Francisco kentinde Jack Dorsey tarafından kurulan ve çok kısa bir süre içerisinde dünyanın en çok kullandığı sosyal ağlardan biri olan Twitter, zor günler geçiriyor. Twitter bugün 4. çeyrek sonuçlarına ilişkin verilerini kamuoyuyla paylaştı. Açıklanan veriler 10 yıllık bir geçmişi olan Twitter için son günlerde işlerin hiçte iyiye gitmediğini gösteriyor.

Twitter 2 milyon aktif kullanıcı kaybetti!

Şirketin açıkladığı 4. çeyrek sonuçları arasında en çok dikkat çeken ayrıntı ise kullanıcı sayısında görülen düşüş oldu. Hatırlanacağı üzere Twitter, daha önce açıkladığı 3. çeyrek raporunda aylık aktif kullanıcı sayısının 307 milyon olduğunu duyurmuştu. Bugün açıklanan 4. çeyrek verilerine göre ise Twitter’in aktif kullanıcı sayısı 305 milyon olarak açıklandı. Böylelikle ünlü sosyal paylaşım sitesi Twitter’ın aktif kullanıcı sayısı bir önceki çeyrek verilerine göre 2 milyon kişi azalmış oldu.

Twitter hisse başına 16 dolar gelir elde etti…

Twitter açıkladığı 4. çeyrek verilerinde hisse başına elde ettiği gelirleri de kamuoyuyla paylaştı. Şirket tarafından açıklanan verilere göre; hisse başına 16 dolar gelir elde edilirken, 710 milyon dolar toplam gelir edildi. Analistler Twitter’in hisse başına elde edeceği gelir tahminlerinde yanıldılar. Analistler şirketin açıklamaları öncesi yaptıkları ön görülerde, Twitter’in hisse başına 12 dolar kazanç elde etmesini bekliyorlardı. Ancak Twitter, analistleri yanıltmayı başardı ve hisse başına 16 dolar gelir elde etti.

GCM Yatırım Banner

Twitter, gelir beklentisini açıkladı!

Twitter bugün yayınladığı 4. çeyrek verilerinin yanı sıra, 2016’nın ilk çeyreğine yönelik gelir beklentilerini de açıkladı. Şirket, 2016’nın ilk çeyreğinde 610 milyon dolara yakın bir gelir beklendiğini açıkladı.

CEO Jack Dorsey verileri yorumladı…

Twitter CEO’su Jack Dorsey, bugün şirket bünyesinden açıklanan 4. çeyrek verileriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Dorsey yaptığı değerlendirmede, geçtiğimiz yıl şirket olarak birçok konunun üzerinde yoğunlaştıklarını ve bu konularda en iyisini yapmaya çalıştıklarının altını çizdi. Şirketin üzerinde odaklandığı konularla ilgili olarak Dorsey, ana hizmeti düzenlemek ve daha sezgisel hale getirmek, canlı-talebe dönük video yatırımı ve kullanıcılar için en iyi araçları geliştirmek, şirketin yoğun olarak çalıştığı konular arasında yer aldığını söyledi. Açıklamalarının son bölümünde ise geleceğe yönelik çıkarımlar yapan Dorsey, Twitter’i geliştirmek ve kullanıcılar için daha güvenli bir yer haline getirmek için yatırımların devam edeceğini ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.