Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Goldman Sachs 4 Türk Bankasının Hedef Fiyatını Artırdı

Yatırım bankası Goldman Sachs, Akbank, Garanti, Yapı Kredi ve Vakıfbank için hedef tahminlerini revize etti. Detaylar haberde…
Goldman Sachs 4 Türk Bankasının Hedef Fiyatını Artırdı
HABER GİRİŞ

Borsadaki yükseliş son haftalarda hızlanarak devam ederken, yabancı kurumlardan yeni değerlendirmeler gelmeye devam ediyor. ABD’nin en büyük yatırım bankalarından Goldman Sachs, dört Türk bankası için hedef fiyat tahminlerini yukarı yönlü revize etti.

Bankadan paylaşılan raporda, “Kapsamımızdaki dört Türk bankası için 2024-26 mali yılları için hisse başına tahminlerimizi, daha yüksek gelir tahminleri ve ortalama olarak daha yüksek kredi büyümesi nedeniyle ortalama yüzde 18 oranında artırıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Goldman Sachs hedef fiyatlar
Kaynak: Goldman Sachs

Goldman Sachs, Akbank için 12 aylık hedef fiyatını 43,5 TL’den 49 TL’ye yükseltirken tavsiyesini “al” olarak korudu. YKB için hedef fiyatını 22,8 TL’den 26 TL’ye çıkarsa da tavsiyesini “nötr” olarak sürdüren Goldman Sachs, Garanti Bankası için hedef fiyatını 62 TL’den 71 TL’ye yükseltti ve tavsiyesini “nötr” seviyesinde tuttu.

Banka Vakıfbank için tavsiye “sat” olarak korurken, hedef fiyatı 10,4 TL’den 11 TL’ye çıkardı. Goldman Sachs raporunda ayrıca İş Bankası C için tavsiyesini “nötr”, hedef fiyatını 24 TL olarak korudu. Banka Halkbank için tavsiyesini “sat” ve hedef fiyatını 7,30 TL olarak sürdürdü.

Banka hisseleri geçen yılın son çeyreğindeki güçlü yükselişi ile dikkat çekmişti. Yeni yılın gelmesi ile beraber borsada yükseliş sürüyor. BIST 100 endeksi bu hafta yüzde 4’ten fazla yükseldi ve 9045 puan ile tarihi zirvesine ulaştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın