Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gıda Şirketinden Kötü Haber! Zarar Var, Temettü Yok

Vanet Gıda Sanayi İç ve Dış Ticaret A.Ş, KAP üzerinden temettü açıklamasını yaptı. Detaylar haberde...
Gıda Şirketinden Kötü Haber! Zarar Var, Temettü Yok
HABER GİRİŞ

Gıda sektörünün bilinen isimlerinden biri olan Vanet Gıda Sanayi İç ve Dış Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden temettü dağıtımına yönelik açıklamada bulundu.

Şirket, kar payı dağıtılmasına yönelik açıklamada bulundu.

Vanet Gıda tarafından yapılan açıklamada 2023 yılı faaliyetleri sonucu Sermaye Piyasası Mevzuatına göre 35.563.013 TL zarar meydana geldiği not edildi.

Temettü Vanet
Kaynak: KAP

Yasal kayıtlar uyarınca da 1.793.897,26 TL zarar bulunmakta olduğu aktarıldı. Zarar oluşması nedeniyle dağıtılacak dönem karı olmadığından kâr payı dağıtılmamasına ve bu zararın geçmiş yıl zararları hesabında takip edilmesine ilişkin teklifin olağan genel kurulun tasvibine sunulmasına karar verildiği bildirildi.

Şirketin borsada işlem gören hisseleri (VANGD) bu haftayı yüzde 9,39’luk zarar ile 20,06 TL’den kapattı. Hisseler yıllık bazda yüzde 183,33 kazandırdı. Aylık bazda ise yüzde 7,98 kaybettirdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.