Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Geçen Yılın Halka Arzı Temettüyü Onayladı: 3 Temmuz’da Ödenecek!

Asce Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde genel kurulun kâr payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Geçen Yılın Halka Arzı Temettüyü Onayladı: 3 Temmuz’da Ödenecek!
HABER GİRİŞ

Kuruluşundan günümüze kadar çok sayıda konut projesini hayata geçiren ve geçen yaz dönemi itibarıyla halka arz şirketler arasına adını yazdıran Asce Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., bugünkü Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildiriminde genel kurulun kâr payı dağıtım kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da ASGYO koduyla işlem gören şirketin bildiriminden, yatırımcısına temettü dağıtım kararının kesinlik kazandığı müjdesi çıktı.

Açıklamada, 1 TL nominal değerde hisse senetlerine 0,20 TL brüt, 0,20 TL net nakit temettü ödenmesine ilişkin yönetim kurulu teklifinin genel kurulda kabul edildiği ifade edildi.

Halka arz büyüklüğü 2.079.000.000 TL olarak gerçekleşen şirketin açıklamasının devamında, kar payı dağıtım tarihinin ise 03 Temmuz 2024 olarak belirlendiği bilgisi verildi.

ASGYO 2024 Temettü Dağıtım Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Ek açıklama kısmında, “26 Haziran 2024 tarihli olağan genel kurul toplantısında 2023 hesap dönemine ilişkin kar payı dağıtımının 03 Temmuz 2024 tarihinde ödenmesine karar verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

GCM Yatırım Banner

Şirketin 27-28 Temmuz 2023 tarihlerinde gerçekleşen halka arzında yurt içi bireysel yatırımcılara tahsisat tutarının yaklaşık 2 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılara ise 3,23 katı talep geldiği bildirilmişti.

ASGYO Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,81 değer kaybederek 10.486,70 puandan tamamlarken, ASGYO hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve hafif yükseldi.

Yıllık zirvesi 17,88 TL olan hisselerin değeri, günlük yüzde 0,1‘lik yükselişle 13 TL seviyesine çıkış gösterdi.

ASGYO Fiyatı Bugün Hafif Çıkışta
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Asce Gayrimenkul hisseleri, haftalık ve aylık grafikte ise yatırımcısına sırasıyla güncel olarak yüzde 2,7 ve yüzde 9,9 oranlarında zarar ettirmiş görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.