Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Geçen Yıl Halka Arz Olan Şirket 25 Haziran’da Temettü Dağıtıyor!

Borsa İstanbul'un yeni şirketlerinden Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi, KAP'a yönetim kurulu temettü teklifine dair açıklamada bulundu. Detaylar;
Geçen Yıl Halka Arz Olan Şirket 25 Haziran’da Temettü Dağıtıyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Avrupa ve dünyanın en büyük seramik kaplama malzemesi üreticileri arasında yer alan Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yönetim kurulunun kar payı dağıtım teklifi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da KLSER koduyla işlem gören şirketim bildiriminden yatırımcısına temettü dağıtım müjdesi çıktı.

Açıklamada, yönetim kurulunun hisse başına brüt 0,1942582 TL, net 0,1748323 TL temettü dağıtılmasına karar verdiği belirtildi.

Kar payı dağıtım tarihinin ise 25 Haziran 2024 olarak belirlendiği bilgisi verildi.

KLSER Temettü Dağıtım Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Temettü dağıtım öneri tablosunun, şirketin 10 Haziran’da yapılacak olağan genel kurul toplantısında görüşülerek karara bağlanmak üzere pay sahiplerinin onayına sunulmasına karar verildiği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi, 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu bu ayın başlarında KAP üzerinden paylaşmıştı. Yıl genelinde toplam 295.264.310 net kar açıklayan şirket, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla net karını yüzde 86 azaltmış, esas faaliyet karını ise yüzde 89 artırmıştı.

KLSER Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, Perşembe gününü yüzde 1,59 değer kazancıyla 10.319,96 puandan tamamlarken, KLSER hisseleri endeksle paralel hareket etti ve yükseldi.

Hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 0,7‘lik yükselişle 57,3 TL seviyesine çıkış gösterdi.

KLSER Fiyatı 16 Mayıs'ta Yükseliş Gösterdi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Kale Seramik hisseleri, haftalık ve aylık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 2,3 ve yüzde 8,9 oranlarında zarar ettirmiş görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın