Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Garanti BBVA’dan Sürdürülebilir Sendikasyon Kredisi Duyurusu

Garanti BBVA tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda gönderilen bildirimde, çift dilimli sendikasyon sağlandığı bilgisi verildi. Detaylar geliyor...
Garanti BBVA’dan Sürdürülebilir Sendikasyon Kredisi Duyurusu
HABER GİRİŞ

Garanti BBVA, yeni bir sendikasyon kredisi temin ettiğini açıkladı.Banka tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre, 6 Haziran’da imzalanan anlaşma, 367 gün vadeli olmak üzere 240,8 milyon dolar ve 178,6 milyon euro tutarında iki ayrı dilimden oluşuyor.

Bu kredi, 22 ülkeden 46 finansal kurumun katılımıyla sağlandı ve dış ticaretin finansmanında kullanılacak. Kredinin maliyeti ABD doları dilimi için SOFR + yüzde 2,50, euro dilimi için ise Euribor + yüzde 2,25 olarak belirlendi.

Duyuruya ilişkin Garanti BBVA Genel Müdürü Recep Baştuğ açıklamada bulundu. Yenilenen sendikasyon kredisi hakkında konuşan Baştuğ, sürdürülebilir finans alanında öncü çalışmalar yürüten bir banka olarak, sendikasyon kredilerini yine sürdürülebilirlik kriterlerine bağlı olarak yenilemekten gurur duyduklarını söyledi.

Baştuğ açıklamasının devamında, “2020 yılında dünyada bir ilki gerçekleştirerek başlattığımız sürdürülebilirlik kriterlerine endeksli sendikasyon kredisi yapısını beş yıldır devam ettiriyoruz. Bu anlaşmayla, ülkemizin dış ticaret işlemlerinin finansmanını desteklerken, stratejik olarak öncelik verdiğimiz iklim kriziyle mücadele ve kapsayıcı büyümeye yönelik finansmanımızı artırmayı sürdüreceğiz,” ifadelerine yer verdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.