Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

GameStop Hisseleri, Şirketin Yeni İşe Alımlarıyla Açılış Öncesi Yükseldi

3 yeni işe alım açıklayan ve bunlardan bir tanesinin Amazon'dan geldiğini duyuran GameStop hisseleri, açılış öncesi yükseldi.
GameStop Hisseleri, Şirketin Yeni İşe Alımlarıyla Açılış Öncesi Yükseldi

GameStop bugün Amazon yöneticisi Elliot Wilke’nin 5 Nisan’da baş büyüme sorumlusu olarak şirkete katılacağını duyurdu.

Geçmiş 7 yılda Amazon’da çalışan Wilke’nin son olarak e-ticaret devinin Amazon Fresh perakende mağazaları işinin başında olduğu söylendi.

Elliot Wilke’nin yanında iki işe alım daha açıklayan GameStop, eski Chewy yöneticileri Andrea Wolfe ile Tom Peterson’un firma bünyesinde yer alacağını bildirdi.

Şirketten yapılan açıklamada Wilke’nin GameStop’a yaklaşık yirmi yıllık markalaşma, tüketim malları ve e-ticaret deneyimi getirdiği aktarıldı.

GameStop duyuruları, yatırımcılar tarafından memnuniyetle karşılandı.
Gamestop Hisse Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

New York Borsası’nda işlem gören GameStop Corp (GME) hisseleri açılış öncesinde yüzde 3’ün üzerinde yükseldi.

TSİ 16.10 sıralarında yüzde 3,14 artıda 187 dolarsa seyreden hisseler, yeni işe alımlara pozitif tepki verdi. 1 ayda 53,41 getiri sunan GameStop hisseleri, son verilere göre 3 ayda yüzde 835,5 artıya ulaştı.

Bir yıllık performansı ise yüzde 5,080.00’a işaret ediyor. 28 Ocak’ta 483 dolarla tüm zamanların rekorunu kıran Gamestop, yeni işe alımlarının firmaya nasıl katkı sağlayacağını şimdiden göstermiş oldu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum