Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

FORTE ve PASEU Payları Borsada İşlem Görmeye Başladı

Geçen hafta talep toplamı işlemi gerçekleşen Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ile Pasifik Eurasia Lojistik Dış Ticaret’in payları ilk işlem gününe tavan fiyatla başladı.
FORTE ve PASEU Payları Borsada İşlem Görmeye Başladı
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) tek bültende dört şirkete birden onay verdiği halka arzlar geçen hafta tamamlandı. Halka arz başvurusu onaylanan A1 Capital Yatırım Menkul Değerler, Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş, Pasifik Eurasia Lojistik Dış Ticaret ve Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş. şirketlerinin talep toplamı işlemi geçen hafta tamamlandı.

8-9 Haziran tarihlerinde talep toplayan Forte Bilgi İletişim Teknolojileri’nin halka arzına 660 bin 379 kişi katılırken, 67.000.000 TL nominal değerli pay satışa sunuldu.

12,12 TL sabit fiyattan arz edilen şirketin FORTE kodlu payları, bugünden (14.06.2023) itibaren Borsa İstanbul Ana Pazar’da işlem görmeye başladı.

Hisseler ilk işlem gününde yüzde 10’luk artışla 13,33 TL’ye çıktı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: KAP

6-7 Haziran 2023 tarihlerinde talep toplanan Pasifik Eurasia Lojistik Dış Ticaret arzına ise 903.205 yatırımcı katıldı. Şirketin PASEU işlem koduyla 25,00 TL fiyattan arz edilen payları da bugünden itibaren Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başladı.

GCM Yatırım Banner

Hisseler ilk işlem gününde halka arz geleneğine uyum sağlayarak tavan yaptı ve 27,50 TL fiyatı gördü.

12 Haziran’da işlemlere başlayan Katılımevim hisseleri ise iki gün tavan gittikten sonra bugün görünümü bozdu. KTLEV koduyla işlem gören hisseler kayıpların derinleşmesiyle saat 10.21’de devre kesti. Saat 10.40 sularında ise yüzde 5,8 ekside fiyatlanıyor.

A1 Capital payları ise 15 Haziran’dan itibaren işlem görmeye başlayacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın