Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

FDIC’ten ABD’li Bankalara Yeni Düzenleme Yolda

Büyük Buhran yıllarında çok sayıda bankanın batması sonucu 1933'te kurulan FDIC, yeni düzenlemeleri içeren bir teklif sunacağını açıkladı. İşte detaylar;
FDIC’ten ABD’li Bankalara Yeni Düzenleme Yolda
Yorum

ABD banka düzenleyicisi Federal Mevduat ve Sigorta Kurumu (FDIC) tarafından yapılan açıklamayla 29 Ağustos’ta büyük bölgesel bankaların kendi başarısızlıklarına nasıl hazırlandıklarını belirleyen yeni kurallar önereceği bildirildi.

Bu sene ABD tarihindeki en büyük üç banka iflasına tanıklık edildi. ABD’li düzenleyiciler ise bu durum üzerine bankacılık sistemi üzerindeki denetimini güçlendirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

FDIC’in söz konusu teklif ile varlıkları 100 milyar dolar kadar düşük olan bankalar, iflas durumunda sermaye kayıplarını telafi etmeye yetecek büyüklükte uzun vadeli tahvil ihraç edebilecek.

Londra merkezli haber ajansı Reuters, FDIC Başkanı Martin Gruenberg’ün Ağustos’ta yaptığı bir açıklamayı anımsattı.

Gruenberg yaptığı açıklamada, teklifin bankaların mevduat sahiplerinden ve FDIC’nin mevduat sigorta fonundan önce banka zararlarını karşılayabilecek uzun vadeli borç ihraç etmesini gerektireceğine işaret etmişti.

Diğer bir taraftan FDIC’ye, bankanın ayrı olarak satılabilecek kısımlarının belirlenmesi dahil daha fazla seçenek sunmak için yaşayan vasiyetler olarak da bilinen banka kurtarma ve çözümleme planlarını getireceği kaydedildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu