Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Piyasalara Olumlu Mesaj: OVP’de Kararlıyız

Jandarma ve Emniyet mensuplarıyla buluşan Recep Tayyip Erdoğan, Orta Vadeli Program’ı uygulamakta kararlı olduklarını vurguladı. İşte detaylar;
Erdoğan’dan Piyasalara Olumlu Mesaj: OVP’de Kararlıyız
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 Nisan tarihinde Jandarma ve Emniyet mensuplarıyla iftar programında bir araya geldi. Seçimlere yönelik konuşan Erdoğan, demokrasiye gölge düşürecek hiçbir üzücü olayın yaşanmadığını aktardı.

Seçimlerin milli iradenin gücünün yanı sıra her seçim döneminde gündeme getirilen kimi ithamların da asılsız olduğunu ortaya koyduğunu belirtti.

Erdoğan’ın ekonomiye yönelik yaptığı değerlendirmeler piyasalar tarafından yakından izlendi. Finans kuruluşları ve uzmanlar, Erdoğan’ın seçimden sonra ekonomik açıdan yapacağı yorumların çok önemli olduğunu vurguluyordu.

OVP’de Kararlılık Vurgusu

Ekonomide yol haritası olan Orta Vadeli Program’ın ve 12’nci Kalkınma Planını uygulamakta kararlı olduklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı, büyümeyi taviz vermeden istihdamı ve ihracatı artırdıklarını ifade etti.

Yılın ikinci yarısından itibaren enflasyonun düşüşe geçtiğine şahit olunacağını dile getiren Erdoğan, bugün Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan enflasyon verilerine dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Aylık enflasyonun Mart ayında gerilediğini belirtti ve enflasyonun düşmesinin yapılan ücret artışlarının erimesini önleyerek kalıcı refah artışını sağlayacağını aktardı.

Goldman Sachs, seçimlerin hemen ardından yaptığı açıklamada seçimlerin büyük ölçüde tartışmasız geçmesini ekonomik açıdan pozitif değerlendirdi. Ayrıca mevcut ekonomi politikalarına devam edileceği mesajının piyasalarda memnuniyetle karşılanacağını ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın