Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Depremzedelere: Neyi Taahhüt Ettiysek Yerine Getireceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, devletin tüm imkanlarıyla deprem bölgesinde olduğunu söylerken taahhüt ettikleri her şeyi yerine getireceklerini ifade etti. Detaylar...
Erdoğan’dan Depremzedelere: Neyi Taahhüt Ettiysek Yerine Getireceğiz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman’da 4 bin 559 konut ve 451 iş yerinin temelinin atıldığı kentsel dönüşüm projesi temel atma törenine canlı bağlantı ile katılım gösterdi. Erdoğan, deprem bölgesinde gerçekleştirilen çalışmalar ve yeni projelere dair bilgiler verdi.

Konuşmasına Çanakkale’de devam etmekte olan üzücü orman yangınının yayılmasının durdurulduğunu söyleyerek başlayan Erdoğan, yangının en kısa sürede tamamen kontrol altına alınacağını ifade etti.

Adıyaman Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma ve Adıyaman Hastane Farklı Seviyeli Kavşağı Açılış Töreni’ndeki açıklamalarını deprem bölgesinde yapılan çalışmalara dair bilgiler sunarak sürdürdü.

“Tüm Kabine Toplantılarında Ana Gündem Deprem Bölgesi Oldu”

Depremin üzerinden yaklaşık 200 gün geçmesine rağmen kayıpların acısının halen yürekleri yaktığını söyleyen Erdoğan, o günden bu yana geçen sürede asla umutsuzluğa kapılmadıklarını ve farklı zamanlarda deprem bölgesine yapılan ziyaretlerle süreci yakından takip ettiklerini dile getirdi.

Seçimlerin ardından bölgedeki çalışmaların daha da hız kazandığını söylerken bugüne kadar gerçekleştirilen tüm kabine toplantılarında ekonomi ile birlikte ana gündemin deprem bölgesi olduğunu ifade etti.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @RTErdogan

“Meydanlarda neyi taahhüt ettiysek yerine getirmek için canla başla çalışıyoruz” derken sadece AFAD vasıtasıyla afet bölgesine 79 milyar liranın üzerinde kaynak aktarıldığı bilgisini verdi.

“Adıyaman’da 64 Binin Üzerinde Konut İnşası Planlandı”

Bölgenin dört bir yanında daha önce temeli atılmış olan deprem konutlarının hızla yükseldiğini, her hafta binlerce konut ve iş yerinin temelinin atıldığını söyleyen Erdoğan, Adıyaman’da 41 bin 171 konut ve 23 bin 640 köy evi olmak üzere toplam 64 bin 811 bin konutun inşasının planlandığını belirtti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @RTErdogan

Açıklamasının devamında, şehirde 26 bin 228 konut, 6 bin 290 köy evi ve 848 ahır olmak üzere toplam 33 bin 336 bağımsız bölümün inşasının sürmekte olduğunu kaydetti.

Erdoğan, konutların deprem yönetmeliğine uygun, sıfır atık uyumlu, güvenli ve iklim dostu olarak inşa edileceğini de sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.