Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Çiftçiye Kredi Desteği Açıklaması: İşte Detaylar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde çiftçileri ilgilendiren kredi desteği duyurusunda bulundu. Ayrıntılar geliyor.
Erdoğan’dan Çiftçiye Kredi Desteği Açıklaması: İşte Detaylar
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde Ziraat Bankası Tarım Ekosistemi Buluşması’nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan sözlerinin başında, Türkiye olarak yürüttüğümüz çok yönlü diplomasiyle tahıl sevkiyatının başlamasını sağlayarak insanlığı büyük bir krizin eşiğinden döndürdük.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkan Erdoğan Ziraat Bankası aracılığıyla kullandırdıkları 237 milyarlık kredi miktarının yerine ulaştığını gördüklerini söyledi. Sayısı 1 milyonu aşkın çiftçinin bu kredileri üretime dönüştürdüğünü ve emeklerinin boşa gitmediğini gördüklerini aktardı.

Tarım arazilerinin toplulaşmasından, sulama tesisleri yapımına, mera korunmasına kadar her alanda hedef büyüttüklerini belirten Erdoğan, “Her karış toprağın en yüksek verimle ekilmesi ve çiftçilerimizin emeklerinin karşılıklarını alabilmesi için çalışıyoruz.” diye konuştu.

Çiftçiye Kredi Desteği

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çiftçi destek kredisine dair yeni bir duyuruda bulundu. Erdoğan kişi başı 250 bin TL’ye kadar yıllık faiz 9.75 ve vade süresi 36 aya kadar çiftçiye kredi imkanı sağlayacaklarını açıkladı.

Tarımsal KOBİ kredisinin üst limitinin 15 milyon TL, devlet tarafından ödenen kısmı dışında kalan oranın yıllık faiz oranının yüzde 4.75 olacağını belirten Erdoğan, yatırım kredilerinde 10 yıla kadar vade uygulanabileceğini ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Erdoğan sözlerinin devamında, “Tarım borç transferi kredisi, üst limiti 5 milyon TL yüzde 9,75 ve vadesi 60 aydır. Başka bankalardan yüksek krediler kullanmış çiftçimizi Ziraat Bankamızda uygun faiz oranlarıyla kredi ile kapatmalarını sağlayacağız.” diye konuştu.

Ziraat Bankası’nın Genç ve kadın çiftçi kredilerini 500 bin TL’den 1 milyon TL’ye çıkartmayı planladıklarını belirten Erdoğan, tarım Kredisi takip hesabındaki çiftçilerden ana para ödemesini yapanların faizlerinin silineceğini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.