Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan Zelenskiy ile Görüştü ve Hazırız Dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile görüşme yaptı. Savaşla ilgili değerlendirmeler yapıldı ve esir değişimi görüşüldü.
Erdoğan Zelenskiy ile Görüştü ve Hazırız Dedi
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zelenskiy ile telefon görüşmesi yaptı. İkili arasındaki görüşme, bölgedeki gelişmeler, esir değişimi, Ukrayna tahılı, Zaporijya Nükleer santrali ve referandum gibi konuları kapsadı. Erdoğan, uzun süredir üzerinde çalışılan Rusya-Ukrayna arasındaki esir değişiminin başarıyla sonuçlanmasından büyük memnuniyet duyduğunu belirtti.

Ukrayna tahılının Karadeniz üzerinden ihracatını kapsayan mutabakatın sorunsuz işlediğini aktardı ve ayı iş birliğinin Zaporijya Nükleer Santrali için de sergilenebileceğini hatırlattı. Santral bölgesinde askerden arındırılmış bir alanın tesisi için arabuluculuk ve kolaylaştırıcılık teklifinin geçerli olduğunu kaydetti.

Rus kontrolünde olan bazı bölgelerde tek taraflı referandum düzenlenmesinin diplomatik sürecin canlandırılması çabasını zora sokacağını vurgulayan Erdoğan, müzakere vurgusu yaptı ve her türlü katkıyı sunmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu