Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan Sert Konuştu: Darmadağın Ederiz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğretmenlerle bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. Terör örgütleriyle mücadeleye devam edeceklerini vurguladı. İşte detaylar;
Erdoğan Sert Konuştu: Darmadağın Ederiz!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında 81 ilden gelen öğretmenlerle buluştu ve açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Öğretmenler Günü’nü kutladı ve terör saldırısında şehit olan öğretmenler için başsağlığı diledi. “Öğretmenimize eli kalkanın biz her şeyini darmadağın ederiz.” dedi ve terörle mücadeleyi sürdüreceklerini vurguladı.

Öğretmenlerin canına kasteden alçaklara, döktükleri her damla kanın hesabını misliyle sormaya devam edeceklerini belirtti.

Silahlı kuvvetlerin Irak ve Suriye’de düzenledikleri hava harekatı ile terör yuvalarına büyük zararlar verdiğini söyledi. Sınırların içinde ve dışında bu mücadeleyi kesintisiz sürdüreceklerini paylaştı.

Her seviyede çok sayıda eğitim kurumu kazandırdıklarını ifade eden Erdoğan, derslik sayısını 2‘ye katlayıp kalabalık sınıf sorununu çözdüklerini dile getirdi. 120 kişilik sınıflar olduğunu anımsattı ve çekilen çileleri bu neslin çekmemesi için düzenleme yaptıklarını kaydetti.

Türkiye büyüdükçe şartları ve imkanları çoğaldıkça öğretmenlere yansıtmayı görev bildiklerini, her yıl olduğu gibi bu yıl da bütçede aslan payını eğitime ayırdıklarını belirtti.

GCM Yatırım Banner

Günü kurtarmaya değil, geleceği inşa etmeye, geleceğe yön vermeye odaklandıklarını aktardı. Uzun istişareler neticesinde reformlar tasarladıklarını ve uyguladıklarını vurguladı. Bunların sonucunda Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu ortaya çıkardıklarını hatırlattı.

Uzman öğretmenlik sınavında 422 bin 368 öğretmenin başarılı olduğunu, muaf tutulanlarla birlikte 516 bin 974 öğretmenin uzman öğretmen olma hakkı kazandığını ifade etti. Başöğretmenlik sınavında da 66 bin 422 öğretmenin başarılı olduğunu, muaf tutulanlarla 66 bin 679 uzman öğretmenin başöğretmen olduğunu paylaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.