Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Devinden 5 Milyon Euroluk Yatırım Duyurusu Geldi

Astor Enerji tarafından 5 milyon euro tutarında İtalyan şirket Prima Industrie S.P.A. arasında iş ilişkisinin duyurusu yapıldı. Detaylar şöyle...
Enerji Devinden 5 Milyon Euroluk Yatırım Duyurusu Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçen yılın Ocak ayında halka arzı gerçekleşen Astor Enerji’den yeni bir iş ilişkisinin duyurusu yapıldı. Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, makine yatırımına ilişkin bilgilendirme yer aldı.

KAP’a gönderilen açıklamada, “Firmamız ile Prima Industrie S.P.A./İtalya arasında 10 Ocak 2024 tarihinde makine alımı için 5.000.000 euro tutarında sözleşme imzalanmıştır. Sözkonusu makine yatırımı ana ürün gruplarımızdan olan anahtarlama ürünleri üretim prosesindeki sac işleme atölyesinin 750 Ton/Ay olan kapasitesini 1.500 Ton/Ay’a yükseltecektir.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada yatırımın tamamlanması ile birlikte Anahtarlama Ürünleri bölümü için hedeflenen yüzde 100’lük kapasite artışının önem arz eden ilk aşamasının tamamlanacağı belirtildi. Makine sistemlerinin üretim süreci dahil olmak üzere işletmeye alınmasını 11 ay süreceği bildirildi.

Yatırım, 28 Ağustos 2023 tarihli KAP duyurusunda belirtilen Organize Sanayi Bölgesi genişleme alanı içerisinde yer alan şirkete tahsisli arsa üzerinde yapılması planlanan yatırımlar kapsamında gerçekleştirileceğinin bilgisi verildi.

ASTOR saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Açıklamanın devamında, “Kısa ve Orta vadeli yatırım stratejilerimiz kapsamındaki yatırım planları ile uyumlu olarak arsa üzerindeki altyapı çalışmaları ile birlikte inşaat projesi ve ön hazırlık çalışmaları da devam etmektedir.” ifadeleri yer aldı.

GCM Yatırım Banner

ASTOR hisseleri duyuru sonrası yüzde 1’in üzerinde günlük kazanca sahip ve 101,6 TL seviyesinden işlem görüyor. Hisse senedi Eylül 2023’te 151,4 TL’ye kadar çıkarak rekor seviyesine ulaşmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.