Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Devi Duyurdu: Derecelendirme Notu Yükseltildi

Enerjisa Enerji A.Ş., SPK tarafından belirlenen kurumsal yönetim ilkelerine uyum derecelendirme notunun yükseltildiğini duyurdu.
Enerji Devi Duyurdu: Derecelendirme Notu Yükseltildi
HABER GİRİŞ

Enerjisa Enerji A.Ş. (ENJSA) Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Kurumsal Yönetim İlkelerine uygun olarak belirlenen SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş. (SAHA) tarafından hazırlanan raporunu paylaştı.

Şirket derecelendirme notunun yükseldiğini duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) paylaşılan raporda, Enerjisa Enerji A.Ş. için 21 Aralık 2022 tarihinde 9,55 olarak belirlenen Kurumsal Yönetim Derecelendirme notunun 9,63 olarak güncellendiği bilgisi verildi. Raporda revize ana bölüm notları şu şekilde gerçekleşti:

Revize edilen ana bölüm notları
Kaynak: KAP

Raporda nottaki yükselişin nedenlerine de yer verildi. Buna göre elektronik genel kurulunun yabancı yatırımcılar için İngilizce olarak yapıldığı ve yönetim kurulunun elektronik toplantıları lisanslı bir program vasıtasıyla yaptığı belirtildi.

Mevcut not aralığı şirketin SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne büyük ölçüde uyum sağlamış ve tüm politika ve önlemleri uygulamaya soktuğu anlamına geliyor. Ek olarak BIST Kurumsal Yönetim Endeksi’ne en üst düzeyde dahil edilmek hakkını veriyor.

Şirket borsada yaşanan yükselişte performansı ile dikkat çekmişti. ENJSA hisseleri Ekim ayında 57,5 TL’ye kadar çıkarak tarihi zirvesine ulaşmıştı. Takip eden süreçte kayıplarını artıran hisse senedi yazım itibarıyla 44,2 TL’den işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.