Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

EMKEL’den Bedelli Sermaye Artırımı! INDES’ten Pay Alımı

Borsa İstanbul’da işlem gören EMKEL bedelli sermaye artırımı kararını, INDES ise pay geri alımı yaptığını duyurdu. İşte detaylar;
EMKEL’den Bedelli Sermaye Artırımı! INDES’ten Pay Alımı
HABER GİRİŞ

EMKEL koduyla işlem gören Emek Elektrik bedelli sermaye artırımı kararı aldığını duyurdu. Şirket, 300 milyon TL kayıtlı sermaye tavanı içinde 75 milyon TL olan çıkarılmış sermayesini tamamı nakden karşılanmak suretiyle 75 milyon TL yükselterek (yüzde 100) 150.000.000 milyon TL’ye çıkaracak.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada mevcut ortakların yeni pay alma haklarının kısıtlanmamasına karar verildi. Beheri 1 TL nominal değerli 1 adet pay için geçerli yeni pay alma hakkı kullanım fiyatının 5 TL olarak belirlendiği ifade edildi.

EMKEL, günlük yüzde 9 kayıpla 7,5 TL’den işlem görüyor.

İndeks Bilgisayar

INDES koduyla işlem gören İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret, pay geri alımına yönelik açıklama yaptı. Şirket program kapsamında 24 Nisan 2023 tarihinde 19,27 – 19,47 TL işlem fiyatı aralığından 95.000 adet pay aldığını belirtti.

Son alımlarla birlikte INDES’in payları 6.960.469 adete (şirket sermayesinin yüzde 3,11’i) ulaştı.

GCM Yatırım Banner

INDES, yatay seyrederek 19,2 TL seviyesinde bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.