Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elon Musk, Twitter’ı Satın Alırsa Yönetim Kurulu Maaş Almayacak

Milyarder isim Elon Musk, Twitter'ı satın alma teklifinin kabul edilmesi halinde, yönetim kuruluna maaş ödenmeyeceğini ve böylece tasarruf edileceğini söyledi.
Elon Musk, Twitter’ı Satın Alırsa Yönetim Kurulu Maaş Almayacak
HABER GİRİŞ

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter ile ilgili gelişmeler ile gündeme gelmeye devam ediyor. Milyarder isim geçtiğimiz günlerde Twitter’ı satın almak için yönetim kuruluna teklifte bulunmuştu.

Musk konuyla ilgili yeni bir açıklama daha yaptı. Elon Musk paylaşımında, Twitter’ı satın alması durumunda yönetim kurulunda görev alacak kişilere maaş ödenmeyeceğini söyledi. Musk’ın açıklamasına göre yönetim kuruluna ödenmeyecek maaşlar üzerinden yılda 3 milyon dolar tasarruf edilecek.

Musk’a ait bir Twitter’ın yönetim kuruluna kimin atanacağı belli değil. SEC’e yapılan bir dosyaya göre, Twitter şu anda yönetim kurulu üyelerine yaklaşık 2,9 milyon dolar maaş ve hisse senedi ödülü veriyor. Yöneticiler ek maaş almıyor ve bu nedenle CEO Parag Agrawal ve eski CEO Jack Dorsey için yapılan ödemeler buna dahil değildir.

Musk: Twitter Özel Şirket Olmalı

Milyarder isim Twitter’ın ifade özgürlüğünün sağlanması adına özel bir şirkete dönüştürülmesi gerektiğini savunuyor. Ayrıca Twitter’ın yönetim kurulu üyelerinin çıkarlarının hissedarlarla uyumlu olmadığını ve bu kişilerin şirketin neredeyse hiçbir hissesine sahip olmadığını belirtiyor.

Elon Musk geçtiğimiz günlerde Twitter’ın yüzde 9.5 hissesini satın almasının ardından dava edilmişti. Bir yatırımcı açtığı davaya neden olarak, hisse alımının ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) geç bildirilmesini göstermişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.