Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elon Musk Tahminlerini Çürüten Gazetecilere Ateş Püskürdü

Elon Musk, gazetecilerin gelecekle ilgili tahminlerini çürütmesinin çok sinir bozucu olduğunu söyledi. İşte detaylar;
Elon Musk Tahminlerini Çürüten Gazetecilere Ateş Püskürdü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Olaylı milyarder Elon Musk gündemden düşmeme konusunda bir uzman. Twitter hisselerini almasının ardından dava edilen Elon Musk, daha sonra şirkete talip olmuştu. Şimdi ise gelecekle ilgili tahminlerini çürüten gazetecilere ateş püskürdü.

TED konferans organizatörleri başkanı olan Chris Anderson ile yayınlanan bir video röportajında Musk, adeta içini döktü. Musk, “Günahlarımı sıralarsan, dünyadaki en kötü insan gibi görünüyorum. Ama bunları doğru yaptığım şeylerin karşısına koyarsan çok daha mantıklı olur,” ifadelerini kullandı.

Bu durumu ‘çok sinir bozucu’ olarak tanımlayan Musk, bulunduğu bir tahminin gerçekleşmemesi üzerine ‘yalancı ve aptal’ olarak nitelendirildiğini söyledi. Bunların sadece bir tahmin olduğunu ve kendisini bağlamaması gerektiğini belirtti.

Gazetecilerin onun doğru olan tahminlerini görmezden geldiğini ve onun yerine hatalarına odaklandığına inandığını da söyledi.

Musk, “Esasen, bir şeyi ne kadar uzun süre yaparsanız, kümülatif olarak o kadar çok hata yaparsınız. Ki bu hataları özetlerseniz, kulağa gelmiş geçmiş en kötü tahminci benmişim gibi gelecek,” dedi.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca bir şeyin ne kadar süreceğini karıştırdığı için yanlış bir şekilde eleştirildiğini düşündüğünü de ifade etti. “Mesele birkaç yıl gecikmiş olması değil, bunun gerçekleşmesidir,” dedi.

Musk daha önce de gazetecilere sert çıkışlar yapmıştı. Tesla’nın otopilottayken kaza yapması konusunda da defalarca eleştirilmişti. Bu eleştirilerin ise insanların otonom sürüşlü arabalardan kaçmasına neden olabileceğini savundu.

Elon Musk röportajda, dünyanın en zengin insanlarından biri olmasına karşın kalıcı bir evi olmadığını da söyledi. Arkadaşlarının boş odalarında kaldığını belirten Musk, tatil yapmadığını ve zamandan tasarruf etmek için bir uçağı olduğunu ifade etti.

Musk’ın bu yorumu üzerine Haluk Levent, “Haydi Ahbap! Arkadaşımıza ev bulalım. @ahbap_dallas” tweetiyle takipçilerini güldürdü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın