Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elon Musk Resesyon için Bitiş Tarihi Verdi!

Tesla CEO’su Elon Musk, küresel ekonomiye ilişkin kasvetli tahminlerde bulunanlar arasında. Ünlü milyardere göre durum ne kadar kötü?
Elon Musk Resesyon için Bitiş Tarihi Verdi!
HABER GİRİŞ

Küresel ekonomiye ilişkin beklentiler, bu kadar kötüleşmeden önce de uyarıda bulunan Elon Musk’tan resesyon tahmini geldi. Yaptıkları ve söyledikleriyle sürekli gündeme gelen ünlü milyarder, resesyonun 2024 baharına kadar süreceğini söyledi.

Musk, Twitter’da bir kullanıcının durgunluğun ne kadar süreceği yönündeki soruya yanıt verdi. “Sadece tahmin, ama muhtemelen 2024 baharına kadar” dedi.

Öncesinde Dogecoin yaratıcısı Shibetoshi Nakamoto’nun tweetini yanıtladı. Nakamoto, koronavirüs sayılarının epey düşük olduğunu belirterek, “Sanırım şu an tek endişelenmemiz gereken yaklaşan küresel durgunluk ve nükleer kıyamet” dedi.

Elon Musk, bunun üzerine şu ifadelerle yorum yaptı:

“Korkunç bir küresel olayın yaşanmadığı bir yıl geçirmek kesinlikle güzel olurdu.”

GCM Yatırım Banner

Diğer taraftan Musk, bu hafta yaptığı açıklamada elektrikli araç üreticisi Tesla’nın zayıflayan bir küresel ekonomi karşısında talep toplamasının giderek zorlaştığını belirtti.

Dünyanın en zengin insanı olan milyarder, Çin, Avrupa ve ABD’deki yavaşlamaya işaret ederek, kazanç bilançosu sonrası çağrıda Tesla’nın durgunluktan kötü etkilenebileceğini aktardı.

Karmaşık sinyaller veren Musk, rekor bir dördüncü çeyrekten emin olduğunu ancak şirketin tam yıl teslimatlarının yüzde 50 büyüme hedefini kaçıracağını dile getirdi.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın bu hafta yayımladığı çeyreklik bilançoya göre şirketin geliri yıllık bazda yüzde 56 artırarak 21,45 milyar dolara yükseltti. Aynı zamanda üçüncü çeyrekte yüzde 103 artışla 3,3 milyar dolar net kâr elde etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın