Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elon Musk İşten Çıkardı Twitter’ın Eski Ceo’su Özür Diledi

Twitter’ın kurucusu Dorsey, platformu çok hızlı bir şekilde büyüttüğünü ve şu anda yaşananlarınsa kendi suçu olduğunu söyledi. İşte detaylar;
Elon Musk İşten Çıkardı Twitter’ın Eski Ceo’su Özür Diledi
HABER GİRİŞ

Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, yakın zamanda Elon Musk’a satışının ardından resmi Twitter hesabından açıklamalardan bulundu. Teknoloji milyarderi Musk, satın alımının ardından yüzlerce çalışanı işten çıkarmıştı. Bu durama atıfta bulunan Dorsey, şirketi çok hızlı büyüttüğü için özür diledi.

Küçülmeye giden sosyal medya platformundaki çalışmış ve çalışmakta olan kişileri işaret eden Dorsey, Twitter’ın insanları olarak adlandırdığı çalışanların güçlü ve dirençli olduğunu vurguladı. Zorlu süreçlerden geçerken bile mutlaka bir yolunu bulacaklarına dikkat çekti.

Çalışanların Bu Durumda Olmasının Sorumlusu Benim!

Twitter’ın kurucusu Dorsey yaptığı açıklamada, “Birçoğunun bana kızgın olduğunun farkındayım. Herkesin bu durumda olmasının sorumluluğu bana ait. Şirketi çok hızlı büyüttüm. Bunun için özür dilerim.” dedi.

Twitter’da çalışmış olan herkese minnettar olduğunu da belirterek, “Onları seviyorum.” diye paylaştı. Bu sevginin karşılıklı olmasını hiçbir zaman beklemediğini de bildiren Dorsey, şirket çalışanlarının duygularını anladığının altını çizdi.

Musk’a 3 Bin 700 Kişiyi İşten Çıkardığı için Dava Açılacak

Son zamanlarda yaptığı açıklamalarla gündemden düşmeyen Musk’ın 4 Kasım’da Twitter çalışanlarına küresel iş gücünü azaltmak adına zorlu bir süreçten geçileceğini ifade eden bir mail gönderdiği öne sürüldü.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca Twitter sistemlerinin ve müşteri verilerinin güvenliği sebep sunularak ofislerin geçici olarak kapatılacağı ve tüm yaka kartlarının erişimlerinin askıya alınacağı aktarılmıştı.

Söz konusu durumdan kaynaklı Musk’ın 3 bin 700 kişiyi işten çıkarmasıyla ilgili dava açılacağı söylenmişti. Şirketin avukatı Shannon Liss-Riordan ise konuyla ilgili olarak, davanın çalışanların haklarını sağlamak için açılacağını duyurmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın