Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Twitter’da Toplu İşten Çıkarma! “Çalışanlar Musk’a Dava Açtı”

Twitter'ı satın almasından beri çok konuşulan Elon Musk'ın işten çıkarma hamlesi gündemde yer alamaya devam ediyor. Çalışanlar Musk'a toplu dava açtı.
Twitter’da Toplu İşten Çıkarma! “Çalışanlar Musk’a Dava Açtı”
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk’ın hamleleri çok konuşulmaya devam ediyor. Dün Twitter’da çalışanların yarısını işten çıkaracağına dair iddialar ortaya atılmıştı. Bugün şirkette çalışanlara konuyla ilgili bir e-posta gönderildi.

Buna göre çalışanlara gönderilen e-postada Twitter’ı sağlıklı bir yola sokabilmek için Cuma günü küresel iş gücünü azalmak adına zorlu bir süreçten geçileceği ifade edildi.

Çalışanlar Toplu Dava Açtı

Twitter sistemlerinin ve müşteri verilerinin güvenliği için ofislerin geçici olarak kapatılacağı ve tüm yaka kartlarının erişimlerinin askıya alınacağı bildirildi.

Konuyla ilgili bilgisi olan kişiler tarafından aktarılan bilgilere göre ayrıca Musk’ın 3 bin 700 kişiyi işten çıkarmasıyla ilgili dava açılacağı belirtildi.

Bloomberg’de yer alan haberde Federal İşçi Ayarlama ve Yeniden Eğitim Bildirim Yasası’na göre büyük şirketlerin toplu işten çıkarmada en az 60 gün önceden haber vermesi gerektiği aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Şirketin avukatı Shannon Liss-Riordan, bu davanın çalışanların haklarını sağlamak için açılarını söyledi. Musk’ın Tesla çalışanlarına da aynısını yaptığını sonrasında dava açıldığını ve bunu önemsiz olarak karşıladığını belirtti.

Musk’ın Haziran ayında Tesla’da çalışanların yüzde 10’unu işten çıkarmasının ardından dava açılmıştı.

Avukat Liss-Riordan, Elon Musk’ın bu ülkenin çalışanlarını koruyan yasalara burnunu sokmaya devam edip etmeyeceğini göreceklerini vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.