Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Musk Hakkında Yeni İddia! “Çalışanların Yarısını İşten Çıkaracak”

Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk'ın büyük çaplı bir işten çıkarma hamlesini yapacağı iddia edildi. İşte detaylar...
Musk Hakkında Yeni İddia! “Çalışanların Yarısını İşten Çıkaracak”
Yorum

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından sonraki hamleleri konuşulmaya devam ediyor. Milyarder isim üst yönetiminde çalışan birçok kişiyi işten çıkarmıştı. Musk’a yakın olan kişiler tarafından konuya yönelik yeni bir iddia ortaya atıldı.

Bloombergin haberine göre Twitter’ın yeni sahibinin Cuma gününden itibaren işgünü azaltmayı amaçladı.

Binlerce Kişi İşten Çıkarılabilir

İsmi açıklanmayan kaynaklar tarafından Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık satın alımından sonra maliyetleri düşürmek için Twitter’da çalışan yaklaşık 3 bin 700 kişiyi işten çıkarmayı düşündüğü aktarıldı. Musk’ın bu konuda çalışanları bilgilendireceği ifade edildi.

Twitter’ın yeni sahibinin şirketin mevcut çalışma politikasını yeniden revize edeceği ve çalışanların rapor vermesini isteyeceği aktarıldı. Kaynaklar işten çıkarılacak kişi sayının azaltma şartlarının değişebileceğini söyledi. Ayrıca işten çıkarılan personele 60 günlük kıdem tazminatının verilmesinin söz konusu olduğu bildirildi.

İşten Çıkarma Listeleri Hazırlanıyor

Hafta sonu boyunca üst kademede yetkili birçok kişinin işten çıkarıldığı kaydedildi. İşten çıkarma listeleri hazırlanırken kişinin şirkete yaptığı katkılara bakıldığı aktarıldı. Değerlendirmelerin Tesla personeli ve Twitter yöneticileri tarafından yapıldığı eklendi.

Musk’ın daha fazla gelir elde etme isteği belirtildi. Teknoloji girişimcisinin geçen günlerde Twitter’dan kazanç sağlamak için mavi tik kullananlardan 20 dolar alacağı iddia edildi. Ayrıca Twitter’ın ek özelliklerini kullanmak isteyenlerin ise pahalı bir abonelik ile karşı kaşıya kalacağı söylentiler arasında yer aldı.

Bu açıklananların üzerine Amerikalı yazar Stephen King’den ilginç bir yorum geldi. “Mavi tiki saklamak için 20 doları bana ödemeliler” paylaşımında bulundu. Elon Musk’ın cevabı ise ” Bir şekilde faturaları ödememiz gerekiyor” oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu