Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Musk ile King Pazarlığa Oturdu: 8 Dolara Ne Dersiniz?

Amerikalı ünlü yazarın paylaşımına yanıt veren Musk, faturaların bir şekilde ödenmesi gerektiğini öne sürerek yeni bir fiyat teklifinde bulundu. İşte detaylar;
Musk ile King Pazarlığa Oturdu: 8 Dolara Ne Dersiniz?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Twitter’ın yeni patronu Elon Musk, korku, doğaüstü kurgu, gerilim, polisiye, bilimkurgu ve fantezi türlerinde eserler üreten Amerikalı yazar Stephen King’le “mavi tik” pazarlığına oturdu. Musk’ın yazara yaptığı yeni fiyat teklifi, Musk’ın 44 milyar dolara satın aldığı Twitter’dan gelir sağlamak için dün açıklanan yeni bir uygulama fikrinin ardından geldi.

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Musk’ın, Twitter Blue isimli uygulama ücretini 4,99 dolardan 19,99 dolara çıkaracağı söylendi. Mavi tik sahibi olmak içinse bu uygulamaya aboneliğin şart koşulacağına işaret edildi.

Twitter Blue uygulamasında aboneliği, bazı yayıncılardan gelen reklamsız makaleleri görüntülemenin yolu olarak sunuluyor. Ayrıca uygulamada farklı bir renkli ana ekran simgesi var ve bu gibi değişiklikler yapmanın seçenekleri bulunuyor. Bu uygulama ise neredeyse bir yıl önce başlayarak geniş çapta piyasaya sürüldü.

Mavi tikli kullanıcılardan 20 dolar ödeme alınacağının duyurulmasının üzerine Amerikalı ünlü yazar King, “Mavi tiki saklamak için ayda 20 dolar mı? …Bana ödemeliler.” dedi. Yazar paylaşımında Amerikan tarihindeki en büyük iflas vakası olan Enron’ı örnek göstererek, “Enron gibi giderim.” diyerek yorumunu bitirdi.

Faturaların Bir Şekilde Ödenmesi Gerekiyor

Yaptığı paylaşımlarla gündemden düşmeyen teknoloji milyarderi Musk, yazarın cümlelerine yanıt vererek, “Bir şekilde faturaları ödememiz gerekiyor. Twitter sadece reklamlara bel bağlayamaz.” dedi.

GCM Yatırım Banner


Her cevabı ile şaşırtan Musk, ünlü yazara “8 dolara ne dersiniz?” dedi. Musk’ın ünlü yazarla pazarlığa girmesi kullanıcılar tarafından büyük ilgi gördü. Uygulamanın hayata geçirilmeden önce detaylı bir şekilde açıklayacağını duyurdu.

Tesla Inc’in de CEO’su olan Musk, yeni uygulama planının mantığını uzun bir şekilde aktaracağını, botları ve trolleri yenmenin tek yolununsa bu şekilde olabileceğini savundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.