Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elektrikli Araç Sektörüne Geçiş Yapan Agrotech’in Hisseleri Tavan!

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş.’den yeni bir sektöre giriş haberi geldi. Agrotech, elektrikli araç sektöründe varım dedi, hisseler tavana çıktı.
Elektrikli Araç Sektörüne Geçiş Yapan Agrotech’in Hisseleri Tavan!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçen yılın sonuna doğru halka arz ile borsaya giriş yaptıktan sonra sektördeki varlığını kuvvetlendiren Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., bir şirket daha aldığını duyurdu. Agrotech, elektrikli araç sektöründe de varım diyerek, merkezi İstanbul olan Joyce Elektrikli Araç Teknolojileri A.Ş. hisselerini aldığını paylaştı.

Joyce Elektrikli Araç Teknolojileri A.Ş.’nin satın alınması hakkında bildirimini Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) paylaşan şirket, 25 Mart 2024 tarihi itibarıyla Joyce Elektrikli Araç Teknolojileri hisselerinin yüzde 75’lık kısmını satın aldığını kaydetti.

Dün imzaları atılan sözleşme ile hem elektrikli araç sektöründe hem de insansız zirai araç (ZIKA) ve birçok robotik üretimde faaliyet gösterecek olan Agrotech, yerli ve milli araç üretme sözü verdi.

Şirket açıklamasında, “Bu şirket birleşmesi ile yerli motor, yerli batarya, yerli elektronik sistemlere sahip L 7 sınıfı yerli elektrikli araç çalışmaları hızlandırılıp 29 Ekim 2024 tarihinde 699.000 TL tüketici fiyatı ile ülkemizde satışa sunulacaktır” denildi.

Ayrıca açıklamada, söz konusu ürünlerin, mühendislik çalışmalarının ve teknolojilerinin detaylı sunumunun 2 Nisan Salı günü düzenlenecek olan basın toplantısıyla kamuoyuyla paylaşılacağı bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner
Agrotech Hisse 26.03..2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Agrotech, yerli ve milli araç üretip satma iddiasıyla dikkatleri üzerine çekti. Şirket için beklentiler yüksek olurken, Agrotech borsada heyecanı diri tuttu. Pay geri alımı haberleriyle gündeme gelen hisseler uçuşa geçti.

Açılışı 30,66 liradan yaptıktan sonra şirket alım haberiyle şahlanan AGROT kısa sürede tavana çıktı. 35,60 liradan kayda geçen hisselerde haftalık artış yüzde 13 oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın