Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elektrik Şirketinden 13 Milyon Dolarlık RES Teklifi!

Girişim Elektrik, Çorum, Sivas ve Malatya’daki Rüzgar Enerjisi Santrallerine trafo yapım işi için en uygun teklifi verdiğini duyurdu.
Elektrik Şirketinden 13 Milyon Dolarlık RES Teklifi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yenilenebilir enerji alanında her geçen gün yaygınlaşan Rüzgar Enerjisi Santrallerine (RES) yönelik yeni bir iş ilişkisinin duyurusu yapıldı. Girişim Elektrik tarafından RES bünyesinde yapılacak trafo merkezi yapımı için teklif verildiği açıklandı.

Şirket Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirimde, Rönesans Enerji Üretim İnşaat San. ve Tic. A.Ş.’nin iştiraki Aşiyan Enerji Üretim İnşaat San. ve Tic. A.Ş.’nin Çorum, Sivas ve Malatya şehirlerinde bulunan Rüzgâr Enerjisi Santrallerine ‘’Trafo Merkezi Yapımı İşi ve Elektrifikasyon İşleri’ için teklif yapıldığı bilgisi verildi.

Girişim Elektrik 13.389.765 dolar ile en uygun teklifi verdiğini bildirdi. Teklif bedelinin güncel USD/TL kuru ile 389.374.365 TL olduğu belirtildi. Aşiyan Enerji ile sözleşme görüşmelerine geçildiği bilgisi verilen açıklamada, imza aşaması ile ilgili bilgilendirme yapılacağı ifade edildi.

GESAN hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Duyuru, Girişim Elektrik hisselerinin son günlerde borsada kayıplarını artırdığı bir dönemin ortasında geldi. GESAN haftalık bazda yüzde 6’nın üzerinde kayıpla 67 TL seviyesinden işlem görüyor.

Hisse senedi Eylül ayında 116,5 TL ile tarihinin en yüksek seviyesine ulaşmıştı. GESAN zirve seviyesinden bu yana yüzde 40’a yakın kayıp yaşadı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.