Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

EKK Toplantısında Yastık Altındaki Altınlara Odaklanacak

Ekonomi Koordinasyon Kurulu yarın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında finans odaklı Eylül ayı toplantısını gerçekleştirecek. İşte detaylar;
EKK Toplantısında Yastık Altındaki Altınlara Odaklanacak
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) yarın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplanacak. Ağustos ayı toplantısında Orta Vadeli Program’ı (OVP) görüşen Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nun Eylül ayındaki gündeminin finans olduğu açıklandı.

TRT Haber toplantının finans temalı gerçekleşeceğine işaret ederken, başta yatırım taahhütlü avans kredileri olmak üzere yatırım finansmanlarının konuşulacağını kaydetti.

Yılmaz başkanlığında yarın gerçekleşecek toplantıda, yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılmasının da değerlendirileceği paylaşıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın 25 Eylül’deki dijital para vurgusunun ardından, EKK toplantısında da dijital para çalışmalarında son duruma ilişkin de konuşulacağı bildirildi.

Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nun yarınki toplantısında görüşülecek bir diğer başlığında katılım finans çerçeve kanunu çalışmalarının olduğu belirtildi. Ayrıca EKK’nin Aile ve Gençlik Bankası gibi konuları da ele alacağına işaret edildi.

GCM Yatırım Banner

Ağustos ayında yapılan toplantıda fiyat istikrarı sağlamanın en önemli öncelik olduğuna dikkat çekilmişti. Ayrıca EKK bir önceki toplantısında yatırım, istihdam, üretim ve ihracatın öncelikli politikalar arasında olduğunu bildirmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.