Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

EGM’den Beklenen Promosyon Açıklaması Geldi!

Emniyet Genel Müdürlüğü, kamuoyunda tartışma konusu olan polis maaşı promosyonu hakkında açıklama yaptı. İmzalanan protokol detaylarını paylaştı.
EGM’den Beklenen Promosyon Açıklaması Geldi!
HABER GİRİŞ

Maaş promosyonu için kamu kurumları ile özel sektördeki bazı firmaların pazarlığı sürüyor. Polis maaşları için promosyon tutarının çok düşük olduğu yönündeki tartışmalar üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü’nden konuya ilişkin açıklama geldi.

Yapılan yazılı açıklamada, promosyon protokolünün 18 Mart tarihinde Vakıfbank ile imzalandığı, tutarın 104 TL’den 300 TL’ye çıkarılarak yüzde 188 artış sağlandığı bildirildi.

Promosyon ödemesinde her 6 ayda bir memur maaş zammı oranında artış yapılacağı belirtildi. Bu sebeple verilen 300 TL’nin sabit bir rakam olmadığı açıklandı.

EGM’nin yazılı açıklamasında, söz konusu promosyon tutarının Türk Polis Teşkilatı’nın tarihindeki en yüksek promosyon ödemesi olduğu vurgulandı.

Promosyon ödemelerindeki memur maaş zammı oranındaki artışın, gelecek yılın Ocak ayından itibaren geçerli olacağı bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

Maaş Promosyonları için Enflasyon Düzenlemesi Yolda

Memur-Sen Konfederasyonu’nun üçüncü büyük sendikası Büro Memur-Sen, geçen ay bankalara yaptığı çağrıda maaş promosyonlarının yetersiz olduğuna dikkat çekmişti.

Bu ayın başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kamu görevlilerine uygulanan promosyon ödemelerinin artırılması talebini iletmişti.

Son gelişmelere göre Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), maaş promosyonları için enflasyon düzenlemesi yapacağını duyurmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.