Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Memur-Sen ve Erdoğan Görüşmesinde Gündem Promosyon Talebi

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın çalışma hayatına ilişkin beklentileri Erdoğan’a bildirdi. Habere dair detaylar aşağıda;
Memur-Sen ve Erdoğan Görüşmesinde Gündem Promosyon Talebi
Son Güncelleme: 
Yorum

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) bugün Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldiğini duyurdu. Gerçekleştirilen görüşmede kamu görevlileri ve çalışma hayatına ilişkin beklentiler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aktarıldı.

Sözleşmeliler, meslek kanunu, öğretim yılına hazırlık ödeneği ve promosyon konularının görüşmede ele alındığını belirten Memur-Sen, kamu görevlilerinin beklentilerini ve Memur-Sen’in kadro talebini Erdoğan ile paylaştı.

Memur-Sen’in 6. Dönem Toplu Sözleşme’de karara bağlanan hüküm gereği yakında başlayacak olan ve 2022 yılı içerisinde tamamlanması beklenen sözleşmeli istihdam çalışmalarından söz edildiği yer aldı.

Yapılan açıklamada, 4/C’den 4/B’ye geçen sözleşmeli personelin hizmet sürelerinin tamamının dikkate alınarak eğitim durumlarına uygun kadrolara geçirilmesi konusundaki taleplerin de iletildiği söylendi.

Yalçın’ın Toplu Sözleşme kazanımı olan eğitim yılına hazırlık ödeneğinin yanı sıra Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili beklentileri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilettiği vurgulandı.

Kamu görevlilerine uygulanan promosyon ödemelerinin artırılmasına dikkat çeken Yalçın, merkezi bir düzenleme yapılması ve banka promosyon tutarlarının güncellenmesi talebini Erdoğan ile paylaştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu