Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Düzenleyici Açıkladı: Bitcoin ve Ethereum Londra Borsasına Giriyor!

Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi, (FCA) Bitcoin ve Ethereum destekli ETN (Exchange Traded Note) başvurularının bu yılın ikinci çeyreğinden itibaren kabul edileceğini açıkladı.
Düzenleyici Açıkladı: Bitcoin ve Ethereum Londra Borsasına Giriyor!
HABER GİRİŞ

Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi (FCA), Tanınmış Yatırım Borsalarından (RIE) kripto varlık destekli borsada işlem gören tahviller (ETN’ler) için listelenmiş bir pazar segmenti oluşturma taleplerini kabul edeceğini açıkladı.

Bu açıklama kripto para piyasalarının kurumsallaşmasının arttığını gösteriyor. Bu açıklamanın ardından Londra Borsası, 2024 yılının 2. çeyreğinde Bitcoin ve Ethereum kripto ETN’lerinin kabulü için başvuruları kabul edeceğini doğruladı.

FCA, ürünlerin yatırım firmaları ve kredi kuruluşları da dahil olmak üzere profesyonel yatırımcılara sunulacağını söyledi. ETN’ler , genellikle bir banka veya yatırım yöneticisi tarafından ihraç edilen ve temel bir endeksi veya varlıkları izleyen bir tür borsada işlem gören ürün olarak tanımlanıyor.

Düzenleyici, ticaretin düzenli olması ve profesyonel yatırımcılara uygun koruma sağlanması için borsaların sorumlu tutulacağını bildirdi. Düzenlemeye rağmen perakende yatırımcıların bu ürünlerin ticaretini yapması mümkün olmayacak. Düzenleyici, kripto varlığı destekli ETN’lerin ve kripto para türevlerinin perakende tüketiciler için uygun olmadığına inanıyor.

Duyuru sonrası Bitcoin ve Ethereum yükselişini devam ettiriyor. BTC yeni haftaya girilmesi ile beraber 71.000 doları aştı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Kripto para birimi yazım itibarıyla 71.500 dolar seviyesinden işlem görüyor. En değerli altcoin olan Ethereum ise Aralık 2021’den bu yana ilk kez 4.000 dolar seviyesini test etti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın