Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Düşüş Derinleşti! Bitcoin 26 Bin Dolar Seviyesini Görecek mi?

Meme coin çılgınlığı ve Binance tıkanıklık sorunları ortasında yaşanan düşüş, Bitcoin fiyatını 27 bin dolar seviyesine yaklaştırdı. Detaylar haberde;
Düşüş Derinleşti! Bitcoin 26 Bin Dolar Seviyesini Görecek mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi konumundaki Bitcoin (BTC), gün içindeki düşüşünü derinleştirerek son saatlerde 27.500 doların altına kadar geriledi. Peki, ayıların üstünlüğüne sahne olan mevcut piyasa ortamında BTC fiyatındaki geri çekilme sürecek mi?

Öncü kripto para birimi, CoinMarketCap verilerine göre haber yazımı itibarıyla son 24 saat içinde yüzde 5’e yakın düşüşle 27.500 dolar civarında işlem görüyor. Akşam saatlerinde geri çekilme 27.310 dolar seviyesine kadar uzadı ve şu ana kadar kaydedilen gün içi en düşük seviye bu alan oldu.

BTC Fiyatı Nereye Gidiyor?

Yatırımcılar, meme tabanlı kripto para birimi PEPE’ye olan ilgideki artış ve borsa devi Binance’i hafta sonu Bitcoin çekme işlemlerini geçici olarak askıya almaya zorlayan tıkanıklık sorunları üzerinde kafa yormaya devam ederken, BTC fiyatının nereye gideceği merak ediliyor.

Kripto analisti Ann Mugoiri, BTC piyasasının satış baskısı ve potansiyel kısa vadeli toparlanma ile karşı karşıya oluğunu söylerken, düşüş eğiliminin devamı durumunda, BTC’nin yakın vadede 26 bin doların altına düşebileceği uyarısını yaptı.

Mugoiri, son 24 saat içinde yaşan hızlı düşüşle 28 bin dolar seviyesinin kesin bir şekilde kırılmasının ardından toparlanmaya yönelik iyimser çabaların engellendiği ve boğaların fiyatları tekrar yükseltme girişimlerinin başarısız olduğu bilgisini verdi.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Önceki günlerde BTC fiyatının 28 bin dolar civarında seyrettiğini söyleyen isim, bugün satış baskısındaki artışın piyasanın kaldıramayacağı kadar fazla olduğuna dikkat çekti. Şu anda 27.310 dolar destek bölgesi üzerinde tutuluyor olsa da, düşüş ivmesinin devamı halinde fiyatın daha da düşme riskinin olduğunun altını çizdi.

BTC piyasasının şu anda muazzam bir satış baskısı ile karşı karşıya olduğunu vurgulayan isim, yine de yakın vadede potansiyel bir toparlanmanın bazı potansiyel işaretleri olduğuna da değindi. BTC fiyat analizinin, kripto paranın şu anda düşüş eğiliminde olduğunu gösterdiğini belirten analist, piyasadaki düşüşün, 50.00 seviyesinin altına yönelen göreceli güç endeksi (RSI) çizgisinin gösterdiği gibi düşüş duyarlılığına kaydığını ifade etti.

RSI göstergesinin haber yazımı itibarıyla 41.88’de işlem gördüğünü ve aşırı satım bölgesine doğru ilerlediğini söyleyen Mugoiri, bunun fiyatların kısa vadede daha da düşeceğinin bir başka işareti olduğunu kaydetti.

DiPasquale: Düşüşlerde BTC Biriktirmek Sağlam Bir Strateji

Bunun yanı sıra, kripto fon yöneticisi BitBull Capital’in CEO’su Joe DiPasquale, “Hem BTC hem de ETH, Mart ayı ortalarında gördüğümüz ralliden bu yana yakın vadeli destekleri test etmedi” şeklinde düşüncesini paylaştı.

DiPasquale, ekonomik görünümün BTC ve daha geniş kripto piyasasının gelişmesi için elverişli olmasına rağmen, BTC’nin tekrar sıçramadan önce 25 bin ila 27 bin dolar arasındaki desteği test edebileceğini söyledi.

Düşüşlerde BTC ve ETH biriktirmeyi “sağlam bir strateji” olarak nitelendirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.