Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünya Bankası’ndan Pakistan’a Milyar Dolarlık Yardım

Uzun süredir sel felaketiyle mücadele eden Pakistan'a, Dünya Bankası'ndan maddi destek geldi. İşte detaylar...
Dünya Bankası’ndan Pakistan’a Milyar Dolarlık Yardım
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME

Dünya Bankası, Pakistan’da selden etkilenen bölgeleri desteklemek için mevcut finanse edilen projelerinden 2 milyar dolar tahsis edeceğini duyurdu.

Konuya dair duyuru Gelir ve Maliye Bakanı İshak Dar, başkent İslamabad’da Dünya Bankası Ülke Direktörü Najy Benhassine ile bir araya geldiğinde yapıldı.

“Dünya Bankası’ndan Pakistan’a Destek”

Gelir ve Maliye Bakanlığı, acil durum nedeniyle bu yıl yaklaşık 1,5 milyar dolarlık fonun verileceğini belirtti. Pakistanlı bakan, Dünya Bankası’nın ülke için çeşitli kalkınma projelerinin uygulanmasında destek olduğu için takdir etti. Pakistan’ın, ülkenin kurumsal reformları ve ekonomik kalkınması için Dünya Bankası tarafından sağlanan desteğe değer verdiğini söyledi. Ayrıca Hükümetin ekonomik sorunların farkında olduğunu ve büyümenin önündeki darboğazları çözmek için adımlar attığını vurguladı.

Mevcut hükümetin ekonomiyi sürdürülebilir ve kapsayıcı bir büyüme yoluna koymaya kararlı olduğunu aktardı.

Bu gelişmelerden çok kısa bir süre önce Pakistanlı yetkililer kriz ortamında enfeksiyonların yayılmasının kontrolünü kaybetme riskiyle karşı karşıya oldukları konusunda uyarı yaptı. UNICEF’in “korkunç ötesinde” olarak nitelendirdiği bir krizle karşı karşıya olan Pakistan’da afet yönetimi biriminin verdiği bilgilere göre ülkeye son haftalarda yoğun ve uzun süreli muson yağmurlarına bağlı olarak ortalamanın üç katı üzerinde yağmur düştüğü bildirildi.

GCM Yatırım Banner

En son geçtiğimiz Eylül ayında Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri António Guterres, sel felaketi ile mücadele eden Pakistan için uluslararası toplumlara çağrıda bulundu. Pakistan halkına seslenerek bu durum için mümkün olan her şeyi yapacaklarını vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.