Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dubai Islamic Bank Türkiye’de Dijital Bir Bankayı Satın Alıyor

Dubai Islamic Bank yaptığı açıklama ile Türkiye'de dijital bankacılık sektöründeki bir satın alım için yönetim kurulundan onay alındığını duyurdu. Detaylar haberde;
Dubai Islamic Bank Türkiye’de Dijital Bir Bankayı Satın Alıyor
YAYINLANMA ZAMANI

Dubai’nin İslami banka kuruluşu olan Dubai Islamic Bank’ın Türkiye’de dijital bankacılık alanında bir satın alım gerçekleştireceği açıklandı. Banka yönetim kurulunun, Türkiye’deki yeni bir dijital bankacılık grubunun yüzde 25’inin satın alımını onayladığı bildirildi.

Banka tarafından yapılan açıklamada Türkiye’deki dijital sektör grubundaki bankanın ismi yer almadı. Türkiye’deki söz konusu teklifle hangi bankanın satın alınacağına dair bilgi verilmezken, teklifin ilgili regülatör kuruluşlarının onayına tabi olduğuna dikkat çekildi.

Dubai Islamic Bank, Dünyanın İlk İslami Bankası

Dubai Islamic Bank, 1975 yılında Saeed Bin Ahmed Lootah tarafından Dubai’de kuruldu. Dünyanın ilk İslam bankası olarak tanınan banka, tüm uygulamalarında İslam’ın ilkelerini benimsiyor.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) en büyük bankası olan Dubai Islamic Bank, BAE’de 90 şubeye sahip ve dünya çapında yedi pazarda yer alıyor.

Bloomberg HT haberinde Dubai Islamic Bank’ın toplam varlığının 75 milyar doları bulduğunu ve bankanın 500 şubesiyle 5 milyona müşteriye ulaştığını bildirdi. Bankanın toplam çalışan sayısının ise 10 binin üzerinde olduğuna dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.