Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Döviz Rezervleri Yükselirken Altında Erime Sürdü

Merkez Bankası rezervlerinde döviz tarafı yükselirken altın tarafında düşüşün devamı geldi. Detaylar haberde…
Döviz Rezervleri Yükselirken Altında Erime Sürdü
HABER GİRİŞ

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) bugün gerçekleştirdiği Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında politika faiz oranını piyasanın 250 baz puanlık artış beklentisinin üzerinde 750 baz puan artırarak yüzde 17,50’den yüzde 25’e yükseltmesinin ardından Merkez Bankası’nın rezerv varlıkları paylaşıldı.

TCMB’nin haftalık olarak paylaştığı para ve banka istatistiklerine göre Merkez Bankası’nın toplam rezervleri geçen hafta itibarıyla 757 milyon dolar arttı.

Bu artışla birlikte toplam rezervler 18 Ağustos Cuma gününde kapanan haftada 117 milyar 76 milyon dolar olarak kayda geçti.

Söz konusu haftada brüt döviz rezervleri 1 milyar 192 milyon dolar artışla 75 milyar 101 milyon dolardan 76 milyar 293 milyon dolara çıktı.

Altın Rezervlerinde Düşüş Durmuyor

Merkez Bankası rezervlerinde döviz tarafında artış yaşanırken eriyen altın rezervlerinde 14 Temmuz haftasından itibaren kayda geçen çarpıcı düşüşlere yenisi eklendi.

GCM Yatırım Banner

Geçen hafta itibarıyla altın rezervleri 435 milyon dolar azaldı. Böylece gelinen seviye 41 milyar 218 milyon dolardan 40 milyar 783 milyon dolar oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.