Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dogecoin’de Tarihi Ralli Tekrar Edecek mi? Veriler Benzerlik Taşıyor

En büyük meme coin olan Dogecoin’de 2020 sonunda olduğu gibi güçlü bir ralli yaşanıp yaşanmayacağı merak ediliyor. Detaylar haberde...
Dogecoin’de Tarihi Ralli Tekrar Edecek mi? Veriler Benzerlik Taşıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bitcoin ve altcoinlerde son dönemde yaşanan ralli, meme coinlerde de güçlü bir yükselişi beraberinde getirmişti. PEPE, FLOKI ve BONK gibi yeni nesil meme coinler kazancı ile yatırımcısını sevindirmişti.

Meme coin ekosisteminin piyasa değeri olarak en büyük varlığı olan Dogecoin ise nispeten daha mütevazı bir yükseliş kaydetti. DOGE 2020’de başlayan bir önceki rallide yükselişi ile kripto marketin yıldızı olmuştu. Benzer bir rallinin yaşanıp yaşanmayacağı ise merak ediliyor.

Dogecoin, yakın zamanda fiyatının geniş çapta izlenen 50, 100 ve 200 haftalık basit hareketli ortalamalarının üzerine yükseldi ve ayı piyasasının derinliklerinde 20 aylık uzun süren konsolidasyona son verdi. 50 haftalık SMA, 100 haftalık SMA’nın üzerine çıkarak momentumda yukarı yönlü bir değişimin sinyalini veriyor.

DOGE boğa hareketleri karşılaştırması
Kaynak: TradingView

Her iki gelişme de 2020 sonlarında yaşananlara çarpıcı biçimde benzerlik taşıyor. DOGE 2021’in ilk beş ayında patlayıcı bir ralliye tanık olmuştu. DOGE ayı piyasası yaşanırken 0,05 dolar ile 0,15 dolar aralığında 20 ayı geride bıraktı.

2019 ve 2020’nin ikinci yarısı boyunca yaşanan 20 aylık benzer bir ayı piyasası konsolidasyonu, 2021’in başlarında büyük bir yükselişe zemin hazırladı. DOGE, Mayıs 2021’de 0,74 dolara çıkarak tarihi zirvesine ulaşmıştı.

GCM Yatırım Banner

2020 arasındaki bir diğer benzerlik de, Federal Rezerv de dahil olmak üzere büyük merkez bankalarının önümüzdeki aylarda faiz oranlarını düşürmesinin yaygın olarak beklenmesidir. DOGE yazım itibarıyla 25 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 0,18 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın