Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dogecoin Boğa Rallisine Devam Edecek mi? Verilerin Cevabı Var!

Popüler meme tabanlı kripto para birimi Dogecoin'de yükseliş devam edecek mi? Son veriler hangi yöne işaret ediyor? Detaylar haberde;
Dogecoin Boğa Rallisine Devam Edecek mi? Verilerin Cevabı Var!
Son Güncelleme: 
Yorum

Son günlerde yeni bir yükseliş ivmesi kazandığı gözlemlenen popüler memecoin Dogecoin gün içinde dalgalı bir seyir izliyor. Piyasa değeriyle en büyük 9. kripto para birimine dair göstergeler ise boğa koşusunun devam edip etmeyeceğine dair ipuçları veriyor.

DOGE, ilk 100 BSC balinası arasında en çok satın alınan ilk 10 token listesinde yer aldı. Metrikler ve piyasa göstergeleri olumluydu. İşte dikkat çekenler…

DOGE için Dikkat Çeken Veriler

DOGE, günlük kazançlar açısından en iyi performans gösteren kripto para birimleri arasında yer almaya devam ediyor. Meme coin, haber yazımı esnasında 11.8 milyar doları aşan piyasa değeriyle 0.0889 dolardan işlem görüyor.

Kripto varlığın fiyatı yükselir yükselmez korku ve açgözlülük endeksinin, açgözlülük tarafına kayması dikkat çekti. Bu devam ederse satış baskısını başlatabilir.

Diğer yandan CryptoQuant’ın verileri, tokenın göreceli güç endeksinin (RSI) aşırı alım konumunda olduğunu ortaya çıkardı ve bu da önümüzdeki günlerde fiyat düşüşü olasılığını daha da artırıyor.

Dogecoin Acgozluluk Endeksi
Kaynak: CFGI.io

Yukarı mı Aşağı mı?

İlginç bir şekilde, DOGE kazanç kaydederken, aynı zamanda balinaların ilgisini çekmeyi de başardı. WhaleStats’a göre DOGE, son 24 saatte ilk 100 BSC balinası arasında en çok satın alınan 10 token listesinde yer aldı.

Balina ilgisinin yanı sıra, DOGE’un yükselişinin bir başka olası nedeni de Robinhood’un yeni Robinhood cüzdanında DOGE’ye destek sağlamaya çalıştığını duyurması olabilir.

RSI ile korku ve açgözlülük endeksi önümüzdeki günlerin kötü haberler getirebileceğine dair bir fikir verse de, diğer yandan metrikler yükselişe geçti. MVRV Oranı, meme coinin fiyat artışını sürdürmesine yardımcı olabilecek bir düşüşün ardından son birkaç gün içinde yükseldi.

DOGE, Binance fonlama oranı yükselirken türev piyasasında da talep görüyordu. Bununla birlikte, memecoinin dolaşım hızı gerileme sinyali olan bir düşüş kaydetti.

Dogecoin Santiment
Kaynak: Santiment

Boğalar Hala Önde

Piyasa göstergelerinin birçoğu da DOGE’un yükseliş trendini sürdürmesiyle ilgili aynı hikayeyi anlattı. Örneğin, üstel hareketli ortalama (EMA) şeridi, fiyat artışının devam ettiğini gösteren bir yükseliş geçişi gösterdi.

Ayrıca, Chaikin Para Akışı (CMF) bir artış kaydetti. Para Akışı Endeksi (MFI) ise hafifçe düştüğü ve nötr işarete doğru ilerlediği için endişe vericiydi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%