Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

DOGE için Güçlenme Belirtileri! Fiyat Bugün Nereye Gidebilir?

Kripto para piyasası bir önceki günün kayıplarını geri toplamaya çalışırken, DOGE gibi bazı önde gelen altcoinler güç topluyor gibi görünüyor. Detaylar...
DOGE için Güçlenme Belirtileri! Fiyat Bugün Nereye Gidebilir?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasasında gözler FED faiz kararına ve sonrasında yapılacak açıklamalara çevrilmişken, gün içinde yeşil mumların ağırlıkta olduğu bir tablo yatırımcıları karşılamaya devam ediyor. Kripto para birimleri, önceki günün kayıplarını geri almaya çalışırken, Dogecoin (DOGE) ve pek çok altcoin son 24 saat itibarıyla yükseliş göstermiş durumda.

Piyasanın geneline uyum sağlayarak Kasım ayının son bölümünde etkileyici bir yükseliş gösteren DOGE, Aralık ayını düşüş trendi içinde sürdürüyor.

DOGE Güncel Fiyatına Dair Dikkat Çekenler

Tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 87 geride olan kripto para birimi son 24 saat içinde ise yeniden yükseliş emareleri göstermeye başladı.

İşte DOGE fiyatına dair dikkat çeken veriler:

  • DOGE fiyatı, haber yazımı itibarıyla son 24 saat içinde yüzde 2 civarında yükseliş gösterdi.
  • Fiyat, şu sıralar 0.08990 dolar civarında seyrediyor.
  • Meme coin için dikkat çeken verilerin başında amiral kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve en büyük altcoin Ethereum’a (ETH) karşı güçlenmiş olması geliyor.
  • Ayrıca, Robinhood’un Dogecoin saklama yüzdesi son gün itibarıyla düşüş gösterdi.

DOGE, kripto para piyasası takip sitesi CoinMarketCap’ten alınan güncel verilere göre son 24 saatte yüzde 2’nin üzerinde artış gösterdi. 24 saatlik artışa rağmen, DOGE fiyatının son 7 gün göz önüne alındığında hala yüzde 11’e yakın kayıpta olduğu da unutulmamalı.

GCM Yatırım Banner

Diğer yandan DOGE, kripto piyasasının iki lideri BTC ve ETH’ye karşı sırasıyla yüzde 0.93 ve yüzde 0.41 güçlendi. Meme tabanlı kripto para için düşen tek ölçü, şu anda 515,531,736 dolar olan günlük işlem hacmi. Bu, bir önceki güne göre yüzde 20 civarında bir düşüş anlamına geliyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @WhaleGooBrr

Kripto stratejisti WhaleGooBrr bugün paylaşmış olduğu tweetinde, yüzde 27.99 olan Robinhood Dogecoin saklama yüzdesinin son gün itibarıyla yüzde 0.01 düşüş gösterdiğini belirtti.

Kripto para borsası Binance’in Dogecoin saklama yüzdesi ise yüzde 6.53 ile son bir gün içinde herhangi bir değişiklik göstermedi.

DOGE, Yeni Bir Yükseliş Atağı Gösterebilir!

Kripto varlığın mevcut grafiklerine bakıldığında; fiyatın 4 saatlik 9 EMA (üstel hareketli ortalama) çizgisinin üzerine çıkmaya çalıştığı, ancak ayıların fiyatı geri çekmek için devreye girmesi nedeniyle seviyenin başarılı bir şekilde karşılanamadığı görülüyor. Mevcut 4 saatlik mum az da olsa yeşil renkte belirmiş durumda. Bu, DOGE fiyatının 9 EMA çizgisinin üzerine çıkabilmek adına başka bir girişimde daha bulunacağına işaret ediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

9 EMA çizgisinin, 20 EMA çizgisinin aşağısında konumlanmasından olayı DOGE’nin 4 saatlik grafiğinde düşüş eğiliminin hala mevcut olduğu söylenebilir. Bunun yanı sıra 4 saatlik MACD çizgisi, MACD sinyal çizgisinin aşağısında konumlanıyor. Ayrıca, MACD ve MACD sinyal hattı arasındaki daralan boşluk, masada yükselişin tersine dönebileceği ihtimalinin olduğunu gösteriyor.

Söz konusu bu yükseliş tezi, kripto para biriminin fiyatının 4 saatlik 9 EMA çizgisinin üzerinde kapanması halinde onay almış olacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.