Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

DOAS Duran Varlık Satımını, HEKTS Yeni İş İlişkisini Duyurdu

Borsa İstanbul’da işlem gören DOAS duran varlık satımını, HEKTS ise yeni iş ilişkisini duyurdu. İşte detaylar;
DOAS Duran Varlık Satımını, HEKTS Yeni İş İlişkisini Duyurdu
Yorum

Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret (DOAS), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden varlık satışını duyurdu. Şirket, Bursa’da halen bağlı ortaklığı olan Doğuş Oto Pazarlama ve Ticaret AŞ’nin satış ve satış sonrası hizmetler faaliyeti sunduğu gayrimenkulün, Arca Grup Otomotiv’e devir işleminin tamamlandığını açıkladı.

Belirtilen adresle sınırlı olmak üzere Doğuş Oto Pazarlama ve Ticaret’in satış ve satış sonrası hizmetler faaliyetinin 30.06.2023 tarihi itibarıyla sona ereceği aktarıldı. Bu çerçevede distribütörlüğü yapılan Volkswagen Binek, Volkswagen Ticari, Audi, Seat, Cupra markaların yetkili satıcısı ve yetkili servisi ile DOD yetkili satıcısı olarak Arca Grup Otomotiv’in faaliyete başlayacağı duyuruldu.

DOAS, günlük yüzde 2,7 artışla kapanışını 147,7 TL’den yaptı. Şirketin hisseleri haftalık yüzde 3,6 değer kaybederken aylık yüzde 17,7, yıllık yüzde 129 kazanç sağladı.

Hektaş

Borsada HEKTS koduyla işlem gören Hektaş Ticaret, hayvan sağlığı alanında alınan yatırım kararı ile ilgili tedarikçi ile yapılan sözleşme hakkında açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi.

Şirket, Ankara Sincan’da veteriner tıbbi ilaç üretimi alanında yapılacak yatırım kararına istinaden bir şirket ile 15.06.2023 tarihinde veteriner tıbbi ürün üretim tesisi, anahtar teslim kurulum sözleşmesinin imzalandığını, şirketten 39.900.000 dolar + KDV karşılığında hizmet alınacağı açıklandı.

HEKTS, gün içinde sert yükseliş kaydetti. Hisse günlük yüzde 10 artışla kapanışını 31,3 TL’den yaptı. Şirketin hisseleri 4,8 düşerken aylık yüzde 30 yıllık yüzde 185 oranında artış gösterdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu