Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dev Şirket ABD Yatırımı Sonrası Tavan Fiyattan İşlem Görüyor!

Geçen ay halka arzı gerçekleşen Mega Metal (MEGMT) dün yaptığı ABD yatırımına dair duyurusu sonrası tavan fiyata yükseldi. Ayrıntılar geliyor...
Dev Şirket ABD Yatırımı Sonrası Tavan Fiyattan İşlem Görüyor!
HABER GİRİŞ

Borsa son haftalarda kayıplarını artırırken, bazı şirketler yaptığı duyurular ile piyasadan pozitif olarak ayrışabiliyor. Bunlardan sonuncusu Mega Metal (MEGMT) oldu. Şirket dün akşam saatlerinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ABD’de şirket kuracağını bildirdi.

Duyuruda ABD’deki faaliyetlerin artırılması amacıyla yüzde 100 bağlı ortaklığı olacak şekilde 200 bin dolar sermayeli yeni bir şirket kurulacağının bilgisi verildi. Açıklamada kurulacak olan şirketin ilk etapta Mega Metal’in ABD’deki operasyonlarını yürütecek ve ilerleyen günlerde üretim tesisleri kurulup yeni yatırım fırsatlarının değerlendirileceği belirtildi.

Yapılan duyuru sonrası şirket hisselerinde sert yükseliş meydana geldi. MEGMT bugün borsanın açılması ile beraber yüzde 9,9 artış kaydetti ve tavan fiyattan işlem görüyor. Hissenin fiyatı 36,2 TL’ye yükseldi.

MEGMT hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

MEGMT geçen yılın Aralık ayında halka arz olmuştu. Hisse senedi 28,30 TL fiyattan dağıtılmıştı. Borsaya girmesi ile beraber sert bir düşüş yaşayan hisse senedinin fiyatı 22 TL’ye kadar gerilemişti.

Yeni yılın gelmesiyle beraber kazancını artıran hisse senedi en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın