Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Deutsche Bank, Rus Yazılım Operasyonlarını Sonlandırıyor

Alman bankası Deutsche Bank, Rusya'da birçok çalışanının olduğu teknoloji merkezlerini kapatmaya hazırlanıyor. Detaylar haberin içerisinde;
Deutsche Bank, Rus Yazılım Operasyonlarını Sonlandırıyor
HABER GİRİŞ

Almanya’nın ciro ve işçi sayısı açısından en büyük bankası Deutsche Bank’ın Rusya’daki teknoloji merkezlerini kapatmaya hazırlandığı açıklandı. Bankanın Rusya’daki teknoloji merkezinde yaklaşık bin 500 kişinin çalıştığının bilgisi verildi.

Anadolu Ajansı’nın (AA) haberine göre Deutsche Bank, Ukrayna-Rusya savaşının başlamasından itibaren Rusya’daki faaliyetlerini kademeli olarak sonlandırdı. Bankanın bu süreçte Rusya’daki yazılım operasyon merkezlerinin büyük ölçüde bağımsız hale geldiği vurgulandı.

AA’nın Alman ekonomi gazetesi Handelsblatt’den edindiği bilgilere göre bankanın, Moskova ve Saint Petersburg’da bulunan teknoloji merkezlerini yakında kapatacağı paylaşıldı.

Deutsche Bank’ın yatırım biriminde kullandığı yazılımları geliştiren çalışanlara, kıdem tazminatı vererek bankadan ayrılmaları teklif edildiğine dikkat çekildi.

Deutsche Bank 2022’de Çalışanlarına Berlin’de Çalışma Fırsatı Sundu

Geçen sene tüm çalışanlarına gönüllü olarak Berlin’de yeni kurulan teknoloji merkezine geçme imkanı tanıyan Deutsche Bank, bir diğer seçenek olaraksa Almanya’daki diğer teknoloji merkezlerine de geçebileceklerin söylemişti.

GCM Yatırım Banner

Rusya’da bin 500 çalışanı olan Deutsche Bank’ın, çalışanlarının 700’den fazlasının şu anda banka için Rusya dışında çalıştığının bilgisi verildi.

Ukrayna’yı işgalinin ardından Rusya merkezlerinden büyük ölçüde bağımsız hale gelen Deutsche Bank, birçok Alman şirketi gibi Rus çalışanlarını Almanya’ya yönlendirdi.

AA haberinde Almanya Dışişleri Bakanlığı’nın, Mart 2022’den bu yana Almanya’nın yurt dışındaki diplomatik misyonlarıyla Rus vatandaşlarına yaklaşık 9 bin 200 çalışma vizesi verdiğini hatırlattı.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.