Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Deprem Bölgesindeki BIST Şirketlerinden Açıklamalar!

Gece saatlerinde başlayan ve birçok bölgede hissedilen ciddi depremlerin ardından Borsa İstanbul’da işlem gören bazı şirketlerden açıklamalar geldi.
Deprem Bölgesindeki BIST Şirketlerinden Açıklamalar!
HABER GİRİŞ

Türkiye’yi yasa boğan deprem haberlerinin ardından bölgede faaliyet gösteren bazı şirketler son durumlarıyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamalar yaptı. Sabah saatlerinde ilk açıklama Adana’da faaliyet gösteren SASA Polyester’den geldi. Şirket tesislerinin depremden etkilenmediğini açıklamıştı.

Niğde Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Niğbaş, üretim tesisinde herhangi bir hasar meydana gelmediğini ve üretim sürecinin devam ettiğini belirtti.

Çemaş Döküm Sanayi (CEMAS)

Çemaş Döküm, bağlı oratklığı olan BND Elektrik Üretim A.Ş’nin Kahramanmaraş’ın ilçesinde faaliyet gösteren Üçgen Hidroelektrik Santrali (HES) tesislerinde herhangi bir hasar meydana gelmediğini duyurdu.

Aydem Yenilenebilir Enerji (AYDEM)

Aydem Yenilenebilir Enerji, deprem alanında faaliyetlerin devam ettiğini, ilk tespitlere göre herhangi bir olumsuzluk saptanmadığını aktardı.

Barem Ambalaj (BARMA)

Gaziantep’te faaliyet gösteren Barem Ambalaj, tesiste bir hasar meydana gelmediğini, ancak ulaşımdan dolayı üretime bir gün ara verdiğini açıkladı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

RTA Lab Biyolojik Ürünler (RTALB)

RTA Lab Biyolojik Ürünler İlaç ve Mak. San. Ticaret, Malatya’da 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde yapımı devam eden üretim tesisinde herhangi bir aksama ya da problem olmadığını bildirdi.

Formet Mteal ve Cam Sanayi (FORMT)

Kayseri’deki üretim tesisleri, şubeleri ve bayileri ile ilgili KAP üzerinden açıklama yapan Formet Metal, herhangi bir hasar görmediklerini ve üretim faaliyetlerinin sürdüğünü ifade etti.

Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri (BOSSA)

Adana’da tesise sahip olan Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri, üretim konusunda herhangi bir aksama yaşamadıklarını belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.