Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Deniz Yatırım’dan Model Portföy! PGSUS’ta Yüzde 95 Potansiyel

Borsa İstanbul’a yönelik değerlendirmelerini açıklayan Deniz Yatırım, günlük bülteninde hisseler için hedef fiyatını paylaştı. İşte detaylar;
Deniz Yatırım’dan Model Portföy! PGSUS’ta Yüzde 95 Potansiyel
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Deniz Yatırım, 19 Eylül tarihli günlük bültenini paylaştı. Analistler, bugün için Borsa İstanbul BIST 100 endeksinde 7550 – 7750 arasında işlem aktivitesi beklediklerini belirtti. Bültende Brisa (BRISA), Arçelik (ARCLK) ve Alarko Holding’in (ALARK) duyurduğu son gelişmeler değerlendirildi.

BRISA’nın 18 Eylül’de Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile 2 yılı anapara geri ödemesiz 6 yıl vadeli ve 100 milyon ABD doları veya karşılığı olan euro veya TL tutarında kredi anlaşması imzalandığına dikkat çekildi. Söz konusu anlaşmanın şirket için olumlu olduğu belirtildi.

Arçelik’in 400 milyon dolar borçlanması nötr olarak değerlendirildi.

Alarko Holding’in havacılık sektöründe faaliyet göstermesi için yeni bir şirket kurulması kararı olumlu olarak değerlendirildi.

Model Portföy

Deniz Yatırım’dan Model Portföy! PGSUS’ta Yüzde 95 PotansiyelKaynak: Deniz Yatırım

GCM Yatırım Banner

Deniz Yatırım tarafından paylaşılan model portföyde potansiyeli en yüksek olan şirket yüzde 95 ile Pegasus (PGSUS) oldu. Şirket hisseleri için hedef fiyat 1478,6 TL olarak belirlendi.

PGSUS’u yüzde 56 potansiyel ile Tav Havalimanları (TAVHL – hedef fiyat 167,6 TL ), yüzde 50 ile Şişe ve Cam fabrikaları (SISE – hedef fiyat 77,7 TL) ve yüzde 45 ile Ford Otomotiv (FROTO – hedef fiyat 1231,6 TL) takip etti.

Model portföyde en fazla hisse yer alan sektör yüzde 13,3 ile holding, yüzde 13,3 ile hava yolları ve hizmetleri oldu. BIST 100’den 1 hisse, BIST 50’den 2 hisse, BIST 30’dan 9 hisse ve BIST 100 dışından 3 hisse yer aldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.