Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Garanti Yatırım Migros için Hedef Fiyatı 2’ye Katladı

Garanti BBVA Yatırım, Migros için yüzde 26 getiri potansiyeliyle hedef fiyatı yükseltti. Rapora dair detaylar haberimizde…
Garanti Yatırım Migros için Hedef Fiyatı 2’ye Katladı
HABER GİRİŞ

Garanti BBVA Yatırım, Migros Ticaret hisseleri için beklentilerini güncelledi. Kurum, Migros (MGROS) için 12 aylık hedef fiyatı 241,9 TL’den 460,1 TL’ye yükseltirken, “endeks üstü getiri” tavsiyesini korudu. Raporda, şirketin yurt içi operasyonlara odaklandıktan sonra açık döviz pozisyonlarını kapattığı, borç yükünü hafifleterek dönüşümü başlattığı belirtildi.

Nakit akışında önemli iyileşmeler yakaladıktan sonra bilanço riskini giderek minimize eden Migros’un 13 yıl sonra temettü dağıttığı ve stratejik hamlelerle rekabetten kaçınmadığına değinildi.

Şirketin bu yıl içinde beklentilerini iki kez güncellediği, daha fazla mağaza açılışı planladığı, satış geliri beklentilerinin yukarı yönde olduğu ve FAVÖK marjı beklentilerinin aşağı yönde revize edildiği hatırlatıldı.

Garanti BBVA Yatırım Migros Raporu
Kaynak: Garanti BBVA Yatırım

Migros’un 2023’ün ikinci çeyreğinde satışlarını yüzde 106 oranında artırdığını belirten raporda, yılın ilk yarısında yüzde 113 oranında büyüme sağladığının altı çizildi.

“Marjlardan verilen ödün, büyümeyle telafi ediliyor.” ifadesine yer verilen açıklamada, şirketin yılın ilk yarısında azar payını önemli ölçüde artırdığı, fiyat rekabetiyle ödün verilen marjlardan kaynaklı bir kayıp olmadığı, asgari ücrete yapılan zammın ardından maliyet yönlü baskıların arttığı ancak enerji giderlerinin daha düşük olmasının FAVÖK marjını desteklediğini bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Bu veriler ve beklentiler doğrultusunda Migros hisseleri için “MGROS için 12 aylık hedef fiyat çalışmamızda indirgenmiş nakit akımları (İNA) ve benzer şirket çarpanları yaklaşımını kullandık. İki yönteme eşit ağırlık verdik. Buna göre hedef fiyat 460.1 TL ile yüzde 26 artış potansiyeline işaret etmektedir.” yorumuna yer verildi.

MGROS hissesinde güncel fiyat 373 lira seviyesinde. Hisseler yıllık bazda yüzde 295 oranında prim yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.