Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Alarko Holding’ten Kritik Karar: Havacılık Sektörüne Giriyor

KAP üzerinden açıklama yapan Alarko Holding, havacılık sektöründe faaliyet göstermek üzere yeni bir şirket kurmaya karar verdiğini duyurdu. İşte detaylar;
Alarko Holding’ten Kritik Karar: Havacılık Sektörüne Giriyor
Yorum

Borsa İstanbul’da ALARK koduyla işlem gören Alarko Holding A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) hakkında yeni şirket kurulmasına yönelik açıklama yaptı. Şirket, havacılık sektöründe faaliyet göstermek üzere 30 milyon TL sermayeli bir anonim şirketi kurulmasına karar verdiğini duyurdu.

Yeni şirketin amacının özellikle büyük gövdeli yolcu uçaklarında dönüşüm ve modifikasyon yapılması ve bununla ilgili prototiplerin geliştirilmesi, ilgili uluslararası lisansların alınması, buna yönelik parçaların üretilmesi olduğu belirtildi.

Ayrıca bu parçalar ile söz konusu dönüşüm ve modifikasyonların uluslararası standart ve yetkilere sahip hangarlarda yolcu uçaklarına uygulanması ve ilgili uçakların alım satım işlerini kapamasının planlandığı ifade edildi.

Proje çerçevesinde yabancı mühendislik ve üretim firmaları ile yoğun iş birliği yapılacağı tahmin edildiği vurgulandı.

ALARK, günlük yüzde 4,2 düşüşle kapanışını 120 TL’den yaptı. Hissede haftalık yüzde 5,5, aylık yüzde 8,6 değer kaybı görüldü. Yıllık kazanç ise yüzde 107 düzeyinde.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu