Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Deniz Yatırım O Enerji Hissesinde Yarım Milyar TL’den Fazla Aldı

Deniz Yatırım, borsadaki rekor haftasında yüklü alımlar gerçekleştirdi. Kurum en çok Astor Enerji (ASTOR) hissesi aldı. Detaylar şöyle...
Deniz Yatırım O Enerji Hissesinde Yarım Milyar TL’den Fazla Aldı
HABER GİRİŞ

Borsa Ocak ayı enflasyonu ve TCMB Başkanı Fatih Karahan tarafından gerçekleştirilen yılın ilk enflasyon raporunun tanıtıldığı haftada yeni rekor seviyelere ulaştı. BIST 100 endeksi haftalık bazda yüzde 4’ten fazla yükseldi ve 9045 puana çıkarak rekorunu tazeledi.

Deniz Yatırım rekorun geldiği haftada hisse alımlarına ağırlık verdi. İzlenen verilere göre aracı kurum hafta boyunca 850 milyon TL’lik hisse alımı gerçekleştirdi. Aracı kurum bu alımların büyük bölümünü enerji hissesi üzerinde yoğunlaştırdı.

ASTOR hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Deniz Yatırım hafta içerisinde 520 milyon TL’lik Astor Enerji (ASTOR) alımı gerçekleştirdi. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 2’den fazla artış kaydetti ve 127 TL seviyesine ulaştı. ASTOR geçen yılın Ocak ayında halka arz olmuş ve 2023 boyunca en çok yükselen hisse senetlerinden biri olmuştu.

Deniz Yatırım’ın ASTOR alımını 252 milyon TL ile TÜPRAŞ – Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (TUPRS) ve 210 milyon TL ile Reeder Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş. (REEDR) hisseleri takip etti. Aracı kurum ayrıca 144 milyon TL’lik Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (VESTL) hissesi aldı. Deniz Yatırım’ın 5-9 Şubat haftasında alım yaptığı diğer hisse senetleri şu şekilde:

  • Ard Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş (ARDYZ) 99.004.292 TL
  • Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (KLGYO) 79.350.905 TL
  • Birikim Varlık Yönetim A.Ş (BRKVY) 56.688.850 TL
  • Net Holding A.Ş. (NTHOL) 47.500.632 TL
  • Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. (TCELL) 46.104.871 TL
  • Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (SISE) 40.700.032 TL

Kaynak: Matriks

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın