Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Demirtaş’tan Bakan Şimşek’e Enflasyon Tebriği

Bugün açıklanan Ağustos enflasyonuna ilişkin görüşünü paylaşan finans profesörü Özgür Demirtaş, Bakan Şimşek’e sosyal medya üzerinden tebrik mesajı gönderdi.
Demirtaş’tan Bakan Şimşek’e Enflasyon Tebriği
Yorum

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ve Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) bugün Ağustos ayına dair kendi enflasyon verilerini paylaştı. Her iki veride enflasyonun Ağustos’ta yıllık artışında makas açık kalırken aylık artışta ise TÜİK öne çıktı.

ENAG, Ağustos enflasyonunun yıllık yüzde 128,05, aylık ise yüzde 8,59 arttığı hesabını yaparken TÜİK’in resmi enflasyonu yıllık yüzde 58,94, aylık ise yüzde 9,09 oldu.

Aylık enflasyon verisiyle şaşkınlık yaratan ve uzun süre sonra gerçeğe yakın veriler paylaşan TÜİK için Prof. Dr. Özgür Demirtaş’tan olumlu bir mesaj geldi.

Sosyal medya hesabı üzerinden Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in enflasyona dair değerlendirme paylaşımına yorum yapan ünlü ekonomist, “Bu ay TÜİK’in gerçeğe yakın rakamları açıklamasını sağladığınız için teşekkürler” diyerek Bakan Şimşek’i tebrik etti.

Demirtaş, “Geçmiş aylarda açıklanan veriler özellikle ücretli çalışanların belini paramparça etmişti. Doğru yönde atılan bu adım için tebrik ederim, devamının gelmesini dilerim” diye ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu